• Anasayfa
  • Sektörel
  • Duraklardaki Reklam Posterlerini Çalanlara Ödül Veren Şirket: JetBlue

Duraklardaki Reklam Posterlerini Çalanlara Ödül Veren Şirket: JetBlue

0
0
0
0
0
Duraklardaki Reklam Posterlerini Çalanlara Ödül Veren Şirket: JetBlue
JetBlue, otobüs duraklarındaki reklam posterlerini ‘çalanlara’ bedava uçak bileti, NY Jets ve Brooklyn Nets maçlarına bilet ve bunun dışında birçok ödül veriyor.
Şirketlerin belirledikleri reklam kampanyaları artık gün geçtikçe değişkenlik göstermeye başlıyor. Zaten reklam görmeye artık kimsenin tahammülü kalmadı ama bir kurumun ya da kişilerin en önemli gelir kaynağının da reklam olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu yüzden farklı olan her şey, reklamlarda da dahil ilgi çeker. Bu stratejiyi çok iyi kullanan oluşumlardan bir tanesi ünlü havayolu şirketi JetBlue.

JetBlue, New York’un 15 farklı bölgesine ve 181 otobüs durağına yerleştirdiği posterleri insanların gündüz gözüyle çalmasını istiyor. Çalınan posterler sonra kuponlara dönüşüyor ve bu kişiler uçak biletleri, NJ Nets ve Brooklyn Nets maçlarına biletler ve Blue Marble’dan dondurma kazanma gibi ödüller alıyor.

Çok eğlenceli görünen bu kampanyanın bir benzerinin ülkemizde olma ihtimalini düşündüm de, topladığı posterlerden aldığı biletleri kara borsadan satışa çıkaracak 10 milyon kişi gösterebilirim sanırım. Aşağıdaki videoda kampanyanın nasıl işlediğini daha net inceleyebilirsiniz.
 


Kaynak: BiguMigu
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0