• Anasayfa
  • Sektörel
  • Düşene Kimse Acımıyor: HTC Telefonlarına Almanya’da Satış Yasağı Geliyor!

Düşene Kimse Acımıyor: HTC Telefonlarına Almanya’da Satış Yasağı Geliyor!

0
0
0
0
0
Patent davasını kaybeden HTC’nin Almanya’daki telefonlarının satışını gerçekleştiren Deutsche Telekom üzerinden satışı yasaklanmak üzere.
Mobil üreticilerin en büyük sorunlarından bir tanesi, ürünlerinde kullandıkları yeni teknolojilerin patentlerinden bihaber olması ve sonucunda aleyhte açılan davalar. Samsung ve Apple arasında yıllardır süregelen bu tarz davalardan bir tanesinde HTC’yi mahkemeye veren ABD merkezli şirket Acacia Research Corporation, açtığı davayı kazandı.

HTC’nin ses kodlama teknolojisiyle ilgili bir patenti lisanssız kullandığı gerekçesiyle açtığı davayı kazanan şirket, HTC’nin Almanya’daki operatör bazlı cihaz satışının durdurulması için gerekli itirazlarını yaptı. Sonuçlanan davanın bu ay içerisinde yürürlüğe girmesiyle birlikte HTC, bundan sonra Alman telekomünikasyon şirketlerinden olan Deutsche Telekom üzerinden cihaz satışını gerçekleştiremeyecek.HTC’nin alınan bu karara itiraz etmesi bekleniyor fakat çok da yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Yine de bekleyip görmek lazım.

SON DAKİKA GÜNCELLEMESİ

HTC BASIN AÇIKLAMASI:
 
HTC olarak Almanya Mannheim Bölge Mahkemesi’nin Deutsche Telekom tarafından satışa sunulan ve aralarında HTC akıllı telefonlarının da bulunduğu bazı cihazların artık faaliyette bulunmayan Saint Lawrance Communications kurumuna ait üç Avrupa patentinin Almanya kısmını ihlal ettiği yönündeki kararını hayal kırıklığı ile karşıladığımızı belirtmek isteriz. Konu AMR-WB teknolojisinin kullanımı ile ilgilidir. HTC olarak Mannheim Bölge Mahkemesi’nin kararına yönelik sürede itirazımızı en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Bu süreçte kullanıcılarımızın herhangi bir şekilde mağdur olmamaları için Deutsche Telekom ile yakın bir işbirliği içinde çalışıyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0