Efsane Fiyatlara Sahip, Zengin İşi 10 ''Oyuncak''

0
0
0
0
0
Para harcamak, özellikle de kendi kazandığınız parayı harcamak öyle kolay bir iş değildir, insanın içine oturur. Tabii bu durumun herkes için aynı olduğu söylenemez.

Ciddi meblağlarda para kazanan biri iseniz, para harcama konusunda da işler tam tersi bir durum alır. O içine oturma hissi, yerini hobi haline gelen bir hisse bırakır.

İşte haberimize konu olan şeyler de, para harcama konusunda zerre kaygısı olmayanların, abartıya kaçarak satın aldıkları ya da özel olarak yaptırdıkları aşırı lüks ''oyuncaklar'';
 

 Robotik Barmen


Özellikle filmlerden aşina olduğumuz ''zengin adamın evindeki mini bar'' olayı, gerçekten de yaygın olarak kullanılmakta. Ancak içmeyi seven herkes, içkiyi hazırlamayı da sevecek diye bir durum söz konusu değil. İşte o zaman devreye bu makine giriyor. Dokunmatik ekrana sahip sistem, 600'e yakın içki hazırlayabiliyor. Fiyatı ise 25,000 dolar.

 

 Batman Temalı Golf Arabası


Zaten golf oynamak için kesinlikle bir şirketin CEO'su ya da emekli olup kafa dinlemeye çekilmiş bir milyarder falan olmanız gerekiyor (en azından filmlerde böyle). Tabii bu denli zengin olmanız içinizdeki Batman hayranlığını yok edecek değil. Bu sevginizi golf sahasında arkadaşlarınıza göstermek için golf arabanızı böyle modifye edebilirsiniz. Deri koltuklar, özel aydınlatmalar, iPad için özel stand, özel ses sistemi gibi şeylere sahip olan bu aracın fiyatı 28,500 dolar.

 

 Whac-A-Mole Bar


Bu oyunun ismini belki duymamış olabilirsiniz ancak muhtemelen çoğunuz oynamışsınızdır. Whac-A-Mole, üzerinde deliklerin bulunduğu ve elinizdeki çekiç ile bu deliklerden çıkan solucanımsı canlıları vurmaya çalıştığınız bir oyun (hatırladınız değil mi?). Ancak bu oyun bi bar standı ile iç içe olursa nasıl olur? Hem de gizli bir bar. Eski bir kitaplık görünümdeki bu sistem, açıldığı zaman ortaya hem güzel bir Whac-A-Mole makinesi, hem de güzel bir bar çıkmakta. Fiyatı ise 35,000 dolar.

 

 Martin Jetpack

İlk olarak 2008 yılında tanıtılan ve 2016 yılında satışa sunulması planlanan bu jetpack, aslında sadece sözde jetpack diyebiliriz. Zira cihazın uçmasını sağlayan herhangi bir jet sisteminden ziyade, özel bir pervane teknolojisi bulunmakta. Bu ''oyuncağın'' fiyatı ise 150,000 ile 200,000 dolar arası.

 

 Dünyanın En Gerçekçi Sürüş Simülatörü


Gerçek bir yarış arabası koltuğu, 360 derece dönebilen tam donanımlı bir platform üzerinde, sağlam ekranlar ve yine tam donanımlı sistemler ile bir araya gelirse nasıl olur? Cevap, gerçek bir lüks otomobilden daha pahalı olan, 185,000 dolarlık bu sistem. Tepki süresi inanılmaz olan bu sistem, gaz ya da fren gibi pedallarda muazzam bir hassasiyete de sahip.

 

 Goldmund Logos Anatta Ses Sistemi


Eğer ''o kadar paramız var, dünyanın en pahalı ses sistemi bende olsun'' diyen biri iseniz, 1 buçuk metre boyundaki bu canavar tam size göre diyebiliriz. Gerek görsel anlamda, gerekse performans bakımından gerçekten de dünyanın en iyi ses sistemi olabilir Goldmund Logos Anatta. Fiyatına gelince, ''ben Ferrari sevmem, zaten arabaya da ihtiyacım yok'' diyenlerdenseniz 385,000 doları gönül rahatlığıyla bu sisteme verebilirsiniz.

 

 Pal-V

Hem helikopter, hem de motorsiklet olan bir cihaz düşünün. Bu tarz hibrit bir cihaz öyle kolay kolay karşımıza çıkmaz. Anca oyunlarda falan. Ancak Hollanda merkezli Helicycle firması, bu durumu gerçeğe çevirmiş. Temelinde 3 tekerlekli bir motorsiklet olan Pal-V, gerekli koşullar sağlandığında sağlam bir helikoptere de dönüşmekte. Pal-V ile trafik sorununu kökünden çözmek için gözden çıkarmanız gereken fiyat 395,000 dolar.

 

 C-SEED 201 LED TV

Özellikle Hollywood ünlülerinin evlerinde kendi sinema salonları olduğunu mutlaka görmüş ya da duymuşsunuzdur. Yani ev tipi sinema salonu çok da ender rastlanan bir durum değil. Ancak Porsche Tasarım Stüdyosu'nun ellerinden çıkan C-SEED 201 LED TV, ''ev tipi sinema'' olayını bambaşka bir boyuta taşımış diyebiliriz. Boyutları sebebi ile pek ev tipi olmayan C-SEED, 201-inç gibi devasa bir ekrana sahip. 725,000 LED ile 4.4 trilyon renklik bir görsel şölen sunan televizyonun fiyatı -sıkı durun- 688,000 dolar. Yani bu televizyonu alacağınıza profesyonel bir sinema salonu kurup, bir güzel de işletebilirsiniz.

 

 Kuratas Robot

Haberimizin başlığındaki ''oyuncak'' tabirine en güzel uyanı herhalde bu robottur. Bırakın kurşunu, dibinde gerçekleşen bomba patlamasından bile etkilenmeyen Kuratas, küçük çaplı da olsa bir silah sistemine de sahip. Satın aldığınızda gelen robot, sürekli olarak aynı kalmıyor. Şöyle ki Kuratas, düzenli olarak geliştirilebilmekte ve yeni sistemler eklenmekte. Iron Man'in ''Hulkbuster'' zırhı tadında olan bu devasa robotun fiyatı 1,350,000 dolar.

 

 The Rinspeed sQuba

Uçan otomobillere henüz kavuşmuş değiliz. Ancak bir otomobilin uçması kadar, yüzmesi de önemli bir mesele olabilir. Trafiğin tavan yaptığı bir saatte İstanbul Boğazı'nı otomobiliniz ile geçtiğinizi bir düşünün mesela. işte Rinspeed sQuba, bu olayı gerçek kılabilecek bir otomobil. Görüntü olarak Lotus'a oldukça benzeyen araba, su altında da çatır çatır gitmekte. Listemizin son ''oyuncağı'' olan sQuba, buna paralel olarak da listenin en pahalısı. Otomobilin fiyatı 2,000,000 dolar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0