Ege Bilişim Kampı Tamamlandı

2
0
0
0
0
İzmir’in önde gelen genç bilişim markalarından Aldenard‘ın organizasyonunda gerçekleşen Ege Bilişim Kampı, 22-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında oldukça bilgilendirici ve aynı zamanda oldukça eğlenceli bir şekilde tamamlandı.
İzmir’in önde gelen genç bilişim markalarından Aldenard‘ın organizasyonunda gerçekleşen Ege Bilişim Kampı, 22-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında Aydın/Kuşadası'ndaki Corall Hill Otel'de Türkiye’nin 30'u aşkın şehrinden katılım gerçekleşti. Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden katılımcılar başta olmak üzere bilişime gönül vermiş 50 katılımcıdan oluşan kamp 5 gün sürdü.

Pixel Akademi’nin eğitim sponsorluğunda gerçekleşen Ege Bilişim Kampı’nda katılımcılar deniz, kum, güneş ve bilişimi bir arada yaşadılar. Ülkemizde bir ilk olan bilişim kampı girişimi, kampa katılan katılımcılardan tam not aldı. Kampa katılan katılımcılar arasında kampın başladığı ilk dakikadan son ana kadar devamlı bilgi etkileşimi sağlanırken, üniversitelerde alınan teorik eğitimin pratiğe daha hızlı ve etkin dökülmesi adına kampa katılan katılımcılar ile işletme sahipleri ve yöneticiler arasında pozitif bir sinerji oluştu.Kampın ilk gününde Aldenard adına Anıl Gündoğan açılış konuşmasını gerçekleştirirken, ülkemizin ilk 10 sunucu firması arasında yer alan Alaystr'ın Pazarlama Müdürü Mehmet Tahta girişimcilik, alan adı tescili, web barındırma konularındaki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Nöromedya Kurucularından  Mümin Erakbaş ise girişimcilik, girişimcilerin yaşadığı zorluklar, girişimcilere sağlanan destekler ve teknokentlerdeki çalışma koşulları hakkında bilgilerini aktardı.Ege Bilişim Kampı’nın diğer günlerinde Pixel Akademi’nin kurucu eğitmenleri Emrah Kozan ve Raifhan Aydın tarafından katılımcılara web tasarımı ve yazılımı konularında eğitimler verildi.

Kamp sonunda Aldenard adına kapanış konuşmalarını gerçekleştiren Anıl Gündoğan ve Büşra Emirli, Bilişim Kampı'nı her yıl farklı şehirlerde geleneksel hale getireceklerinin müjdesini verirken, eğitim sponsoru Pixel Akademi tarafından katılımcılara katılım sertifikası verildi. Kamp öncesinde başlayan ve kamp boyunca süren yarışmalarda ödül kazanan şanslı katılımcılara Abaküs Kitap sponsorluğunda kitap hediyeleri verildi.350′yi aşkın kişinin başvurduğu Ege Bilişim Kampı’nın şanslı 50 katılımcısı 2016 yılında düzenlemesi planlanan organizasyonun heyecanı ile Kuşadası Coral Hill Hotel’den ayrıldılar. Yeni Ege Bilişim Kampı çalışmlarına ise şimdiden başlanarak seneye daha güzel ve daha iyi bir kampın hazırlıklarına başlanmış oldu.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0