• Anasayfa
  • Sektörel
  • ​Elektrik Şirketine Kızıp Kendi Elektriğini Üreten Vatandaş

​Elektrik Şirketine Kızıp Kendi Elektriğini Üreten Vatandaş

1
1
0
0
0
Gün geçmiyor ki bir vatandaşımız daha kendi çabalarıyla mucit olmasın.
Aslında bu tarz haberlere son dönemde fazlasıyla alıştık. Zira insanımızın içinde yatan mücitlik, özellikle teknolojinin tavan yaptığı şu günlerde bir şekilde kendini göstermeyi başarıyor.

Haberimize konu olan Kastamonu'lu abimiz Veysel Halil Özsoy da bu vatandaşlarımızdan biri. Hanönü ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Özsoy, bağ evine elektrik getirmek istemiş. Ancak elektriğin ulaşması için gerekli olan trafo ve direklerin kendisi tarafından alınması söylenince, radikal bir kararla güzel bir çözüm bulmuş.

Trafo ve direklerin maliyetinin yüksek oluşu sebebi ile alternatif bir çözüm bulmak isteyen Özsoy, bir arkadaşının tavsiyesi üzerine güneş paneli ve rüzgar gülü kullanarak kendi elektriğini üretmeyi başarmış. Üstelik bu sistem sayesinde ürettiği elektrik, televizyon, buzdolabı ve benzeri elektronik eşyaların gerekli enerji ihtiyaçlarını da fazlasıyla karşılıyormuş.Özsoy'un konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; 

"Elektrik şirketine kızdım. Kendi elektriğimi nasıl üretebileceğimi düşünüyordum. Bir arkadaşım, güneş ve rüzgar enerjisiyle elektrik üretebileceğimi söyledi. Bunun üzerine gerekli araştırmaları yaptıktan sonra evimin çatısına güneş paneli ve rüzgar gülü kurdurdum. İlçede sıkça yaşanan elektrik kesintisi beni etkilemiyor. Herkes, benim gibi elektriğini kendisi üretse sıkıntıya düşmez, kimseye muhtaç olmaz. Ben bu sistemden çok memnunum, herkese tavsiye ederim"

Bu arada Özsoy'un kurduğu sistem, toplamda 17,500 liraya mal olmuş.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0