Elon Musk'dan Apple'a Üstü Kapalı Özür

0
0
0
0
0
Elon Musk'dan Apple'a Üstü Kapalı Özür
Sert açıklamaları ile Apple tarafını kızdıran Elon Musk, üstü kapalı da olsa hatasını Twitter üzerinden telafi etti.
Son dönemlerde yaptığı sektörel yatırımlar ve ele aldığı konular ile adından sıkça söz ettiren Tesla şirketinin CEO'su Elon Musk, yaklaşık bir hafta kadar önce Apple'ı ve fanatiklerini kızdıracak açıklamalar yapmıştı.

Çoğu röportajında açık sözlüğü ve -diğer CEO'lara nazaran- sert dili ile bilinen Musk, elektrikli araç sektörüne adım atmaya hazırlanan Apple'ı sert bir dille eleştirmişti. Apple’ı kendilerine rakip görmeyen Musk, ''Onlar ancak Tesla’da işe giremeyen ya da çıkardığımız mühendislerin tercihi olur. Mesela ben Foxconn’dan bana bir otomobil yapmasını isteyemem çünkü alanlarımız farklı. O yüzden telefon ya da tablet üreten bir firma büyük bir yenilik yapmak istiyorsa bunu kendi alanında yapmalı, farkı bir alanda değil'' ifadelerini kullanmıştı.
 
Musk bununla da kalmayıp, yine sert bir dille Apple Watch'ı da eleştirmişti. Bu açıklamalarının ardından özellikle Twitter üzerinden Apple hayranlarının ciddi tepkileriyle karşılaşan Musk, sanıyoruz açıklamalarının sert olduğunu ve bazı hayranları kırdığını düşünmüş olacak ki, bir nevi sosyal medya üzerinden üstü kapalı da olsa günah çıkarmış.
 
Özellikle sektörde iki şirket arasında anlaşmazlık olduğu yönünde çıkan haberlerin ciddi şekilde artmasının ardından Muski Twitter'dan bir açıklama yaptı.  "Apple'dan nefret etmiyorum. Pek çok yetenekli insana sahip harika bir firma. Ürünlerini seviyorum ve bir araç üretecekleri için memnunum" şeklinde tweet atan Musk, bir nevi Apple'ın araç üreteceği haberlerini de doğrulamış oldu. Zira bu haberlerin henüz bir kesinliği yoktu. Musk'ın bu bilgiyi, işten çıkardıkları ve Apple bünyesine katılan mühendislerden aldığı yönünde söylentiler de çıkmış durumda.

Apple Watch hakkında da bir tweet atan Musk, "saat hakkında, Jony ve ekibi güzel bir tasarım yarattılar ama işlevsellik henüz ilgi çekici değil. Üçüncü versiyona kadar bekleyelim" ifadelerini kullandı. Musk'ın bu açıklamalarına en eğlenceli cevap ise, bir diğer akıllı saat üreticilerinden olan Pebble'ın yöneticilerinden Henry Levak'dan geldi. Musk'ın Apple Watch hakkında attığı tweete Levak'dan gelen cevap şuydu; "Bu süre içerisinde (Watch) yerine sana bir Pebble Time Steel gönderebilir miyim? :)". Bakalım Musk'ın bu açıklamaları iki şirket arasında olan gerginlik (gerçi durum tek taraflıydı), ortadan kalkacak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0