• Anasayfa
  • Sektörel
  • Elon Musk’tan Apple Efsane Gönderme: Onlar Ancak Bizden Kovulan Mühendisleri Alırlar

Elon Musk’tan Apple Efsane Gönderme: Onlar Ancak Bizden Kovulan Mühendisleri Alırlar

0
0
0
0
0
Ara sıra gündemi meşgul eden ilginç çıkışlar yapan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu sefer kendi bünyelerinden ayrılan mühendisleri işe alan Apple’a çattı.
Birkaç gün önce bir Alman gazetesine röportaj veren Tesla’nın CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil sektöründe artık Alman şirketlerinin de ciddi yatırımlarının olduğunu belirtti ve bu durumun oluşacak rekabet ortamıyla birlikte daha üst düzey araçların tasarlanmasını sağlayacağını söyledi. Fakat kendisine sorulan Apple’ın elektrikli araçlarıyla ilgili soruya verdiği cevap oldukça agresifti.

Apple’ı kendilerine rakip görmeyen Musk, ‘Onlar ancak Tesla’da işe giremeyen ya da çıkardığımız mühendislerin tercihi olur’ dedi. İğneleyici cevaplarına devam eden Musk, otomobillerin telefon ya da akıllı saatlere göre çok daha karmaşık olduğunu söyledi. “Mesela ben Foxconn’dan bana bir otomobil yapmasını isteyemem çünkü alanlarımız farklı. O yüzden telefon ya da tablet üreten bir firma büyük bir yenilik yapmak istiyorsa bunu kendi alanında yapmalı, farkı bir alanda değil” diyen Musk, Apple’ı kendi alanı dışında işlere kalkışmasından dolayı eleştirdi.Bunun dışında artık benzinli araç kullanımının sınırına geldiklerini belirten Musk, Alman şirketlerinin her ne kadar elektrikli otomobil için yatırımda bulunduğunu söylese de hala geçmişten kurtulamadıklarını söyledi. Volkswagen’in bulunduğu durumla da ilgili konuşan Musk, VW’yi hileye başvurarak tüketicileri kanırıp doğaya zarar vermekle suçladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0