Elon Musk Hakkında Neler Biliyorsunuz ?

5
1
0
0
0
Kendisi teknolojiye yön veren en önemli ve en ünlü girişimcilerden sayılıyor. Onun için Amerikalı mucit ve girişimci deniliyor.

23 Haziran 1971’de hayata gözlerini açan mucit abimiz, SpaceX, Tesla Motors ve PayPal’ın kurucu ortaklarından. Tesla Motors’un başkanı, CEO ve ürün mimarı olan abimiz, SolarCity’nin de başkanlığını yapmaktadır. Konuyu yakından takip edenlerin bildiği üzere Elon Musk’dan bahsediyoruz. 

Bilindiği üzere Elon Musk, paraya para dememesiyle ve akıllı yatırımlarıyla biliniyor. Peki sahip olduğu servet ve yatırımını yaptığı projeler hakkında her gün farklı haberler çıkan Musk’ın özel hayatı ve stabil yaşamı hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz ? 

Burning Man Festivali değişilmez adreslerinden:

Teknoloji adına hiçbir şeyin olmadığı bir yer düşünün. Tam bir kendini arayıp bulma yeri olan bu festival, Musk’ın uğrak yerlerinden. Söylenenlere göre Musk hayata geçirdiği (SolarCity şirketi) veya geçireceği projelerin temellerini burada atıyormuş.

Çocuk da yapmış kariyer de

 

5 çocuğunun annesi olan eşinden boşanan Musk, çocukların tüm sorumluluğu üzerine almış. Genellikle iyi bir baba imajı çizen girişimcinin en büyük hayali ise çocuklarından birinin açtığı yoldan yürümesi.

​Ne okulu abi yea:Şu bir gerçek ki çocukların büyük bir çoğunluğu okula gitmekten pek hoşlanmaz. Musk da bu tayfaya katılıp okulu pek ‘sallamayanlar’ arasına girmiş. Her okul gününe nefretle uyanan Musk, o dönemlerde kendini yazılım geliştirmeye ve kitaplara vermiş. Sonraları ise olayı bir adım ileriye taşımış ve geliştirdiği Blastar adındaki oyunu 500 dolar karşılığında satmış.

Iron Man ile Elon Musk ilişkisi

Yanlış anlamayın aralarında ilham kaynağı olmaktan başka bir şey yok. Yönetmen Jon Favreau, Musk’ı araştırmak için bir arkadaşından tavsiye almış ve bunun üzerine karizmatik girişimciyle birebir görüşmüş. Kısacası Elon Musk Tony Stark karakterinin doğmasına aracı olmuş.   

5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0