Emirates Dünyanın En Uzun Süreli Uçuşunu Yapacak

0
0
0
0
0
Emirates, yolculara belkide hayatlarının en garip tecrübelerinden birini yaşatacak, rekor bir uçuşa imza atacak.
Uçak ile seyehat etmenin keyfi gerçekten bambaşkadır. Özellikle normal taşıtlarla yolculuk etmeyi seven kişiler, uçağa bindikleri zaman uçuşun öyle hemen bitmesini istemezler. Ancak sanıyoruz böyle düşünenler için Emirates çıtayı ciddi şekilde yukarı doğru çekmiş. Çünkü bu yeni rota ile Emirates, 17 saat 35 dakikalık mesafe ile dünyanın en uzun süreli ticari uçuşunu gerçekleştirecek. Dubai'den başlayacak 17 buçuk saatlik yolun varış durağı  Panama City olacak.

Emirates bu uçuşu gerçekleştirerek Qantas'ın elinde bulunan rekoru kırmayı amaçlıyor. Emirates'in 13,821 km'lik bu yolu tek seferde, mola vermeden, bir yere iniş yapmadan gerçekleştirebilmesi için çift koridorlu, çift motorlu ve dünyanın en büyük ve yaygın büyük çap turbofan motorlu uçağı Boeing 777 gerekmekte.
 

Yapılacak ilk uçuşta yolcular, sekiz kişi birinci sınıfta, 42 kişi business sınıfında ve 216 kişi ekonomi sınıfında olmak üzere üç sınıfa ayrılacak. Yani özellikle ekonomi sınıfında bulunacak 216 kişi, zorlu bir sınavdan geçecek. Yine de 13,821 km yol kattedecek olan Emirates, en uzun uçuş mesafesi rekorunu kıramayacak. Çünkü bu rekor, 15,344 km ile Singapore Airlines'a ait. 
 

Emirates'in, dünyanın en uzun aralıksız uçuşu olmaya aday , Dubai–Panama uçuşları 1 Şubat 2016’da başlayacak.

Kaynak: Geek
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0