En Büyük İç Mekan Haritası

1
0
0
0
0
En Büyük İç Mekan Haritası
Google Maps'in sokak görünümü uygulamasını kapalı alanlar için de aktif hale getirirken İngiltere'nin en yoğun ikinci havaalanı olan Gatwick Havaalanı için Dünya'nın en büyük kapalı mekan haritası çıkartıldı.
Havaalanları genellikle yoldan gelmiş ve yorgun, gitmesi gereken yerin en tarafta olduğunu bilmeyen ve kapı, lavabo, döviz bürosu gibi yerleri arayan insanlarla doludur. Çoğu zaman da gitmek istediğimiz yeri bulamayız.

Bu karmaşaya bir son vermeye niyetli olan Google ise adeta sokak görünümü (Street view) hizmetinde olduğu gibi bir de iç mekan haritaları hazırlamaya başladı. İlk hizmete sunulan iç mekan haritası ise İngiltere’nin, yıllık 34 Milyon yolcu ile en yoğun ikinci havaalanı olan Gatwick Havaalanı oldu. Artık bu havaalanında kaybolmadan önce sanal bir tur atıp gitmek istediğiniz yerin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Havaalanının içinde çekilen 2000 fotoğrafın birleştirilmesi ile yapılan bu harita dışında Google,  hayvanat bahçeleri gibi alanlarda da kullanılacağını belirtti. Daha önce Japonya ve Avusturalya’da da havaalanları için iç mekan haritaları kullanılmış; ancak bu ölçekte bir harita hiç kullanılmamıştı. Gatwick Havaalanı’nın sanal tur haritası şimdiye dek yapılan Avrupa’nın en büyük iç mekan haritası olma özelliği de taşıyor.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0