• Anasayfa
  • Sektörel
  • En Değerli Markalar Listesinin Tepesini Yine Teknoloji Şirketleri Kapladı

En Değerli Markalar Listesinin Tepesini Yine Teknoloji Şirketleri Kapladı

0
0
0
0
0
Interbrand’in yayınladığı dünyanın en değerli 100 markasının ilk sıralarını yine büyük teknoloji şirketleri kapladı.
Artık 2015’in de sonuna doğru gelmeye başladık. Her yılın sonlarına doğru geldiğimizde dünyanın en değerli markalarının olduğu sıralamaları görmeye artık alıştık. Interbrand, Ekim ayı içerisinde dünyanın en değerl markalarının olduğu listeyi yayınladı. Apple ve Google, 3 yıl üst üste en değerli markalar sıralamasında ilk iki sırada yer almayı başardı. Son zamanlarda akıllı telefon sektörüne de sağlam giriş yapmaya başlayan PC üreticisi Lenovo da listeye ilk kez giren şirketler arasında yer alıyor.

İlk 7 sıranın 5’inde artık her gün haberlerine denk geldiğimiz Apple, Google, Microsoft ve Samsung gibi şirketler yer alıyor. IBM de bu sıra içerisinde yer alarak popülerliğini devam ettiren şirketler arasında bulunuyor.

En hızlı yükseliş gösteren şirketler ise Apple ve Facebook oldu. Değerini 119 milyar dolardan 170 milyar dolara yükselten Apple, 1. sıradaki yerini iyice sağlamlaştırdı. Facebook da benzer bir yükselişle değerini %54 oranında arttırarak geçtiğimiz yıl 29. sırada yer aldığı listede bu yıl 23.lüğe yükseldi.

Listede kazananlar olduğu kadar gibi kaybedenler de bulunuyor. Örneğin Nintendo ve Nokia gibi efsane markalar sıralamada yer alamadı fakat Nokia’nın 2016 yılından itibaren akıllı telefon sektörüne tekrar giriş yapmasının ardından önümüzdeki yıl tekrar listede kendisine yer bulacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0