En İyi Ses Asistanı Hangi Platformda?

0
0
0
0
0
Her ne kadar bizde fazla yaygın olmasa da telefonların aktif olarak kullanılan ses asistanları da her geçen gün rekabet ortamına çekildi. iOS’in Siri’si, Windows’un Cortana’sı ve Android’in Google Now'u arasında yapılan testlerde bakalım birinci kim olmuş.
Her ne kadar bizde fazla yaygın olmasa da telefonların aktif olarak kullanılan ses asistanları da her geçen gün rekabet ortamına çekildi. iOS’in Siri’si, Windows Phone’un Cortana’sı ve Android’in Google Now'u arasında yapılan testlerde bakalım birinci kim olmuş.

Çoğunun aynı işi yapmasına rağmen bu sefer ses asistanlarını “bilgi” konusunda teste soktular ve hiç beklenmedik bir sonuç olarak Google'ın Now'u Siri ve Cortana'yı "genel kültür" konusunda adeta ezdi geçti. Stone Temple firmasının yaptığı teste göre Google Now yüzde 88 başarı sağlarken Siri yüzde 53 ve Cortana da yüzde 40'ta kaldı.Her biri farklı alanlarda 3000 adet sesli soru sorularak yapılan incelemede Google'ın arama motoru gücünü arkasına alan Google Now büyük bir fark yarattı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0