En Sık ve En Nadir Kullanılan Parolalar!

1
0
0
0
0
Kişisel cihazlarımızda en sık ve en nadir şekilde kullandığımız parolalar, bir araştırma şirketi tarafından belirlendi ve yüzdeleriyle açıklandı.
Teknolojinin büyük bir hızla geliştiği günlerde yaşıyoruz. Böyle bir çağda yaşıyor olmamızdan dolayı sayıları günden güne artan elektronik cihazlar, bu cihazların genel kullanım amacının yanı sıra özel kullanım için de üretilmesini sağladı. Özel kullanım amacıyla satın aldığımız ve sadece bizim erişmemizi istediğimiz bu cihazların içerisinde bizim özel hayatımızı özetleyen mesajlar, kişisel bilgilerimizi gösteren dosyalar veya en basit şekilde örneklemek gerekirse başkalarının görmesini istemediğimiz fotoğraflar olabilir. Bu nedenle telefonlar, bilgisayarlar ve kişisel kullanıma hizmet edebilecek diğer tüm elektronik cihazlarda parolalar kullanıyoruz.

Parolaların kullanım amacı cihazımıza bizden başkasının erişmesini önlemektir. Bizden başkasının bilemeyeceği ve tahmin edemeyeceği parolalar kullanmaya özen göstermemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ancak bir veri analiz şirketi, aslında parolalarımızın sandığımız kadar "özel" ve "tahmin edilemez" olmadığını kanıtlayan bir araştırma yaptı.
 

 4 Rakamlı Parolalar


Toplamda 10000 farklı parola kombinasyonunun olmasına rağmen çoğu kişi aynı parolayı seçer. Aynı parolayı seçen kişilerin oranı %10.7'dir.
 

 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 Rakamlı Parolalar

1234567890 gibi parolaları kullanıyorsanız parola uzunluğunun güvenliğinizi sağlamasını beklemeyin çünkü kullanıcıların çoğu, uzun parolaları akıllarında tutamadıkları için aynı sıradaki rakamları seçiyorlar.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0