Eski iPod'unuz 20,000 Dolar Değerinde Olabilir!

0
0
0
0
0
Elinizde eski Apple ürünlerinden herhangi biri varsa ve o ürüne iyi baktıysanız sakın atmayın. 
Dolabınızın bir köşesinde ya da bazanızın altında küçük bir servet yatıyor olabilir. VHS kasetler ve eski bilgisayarlar günümüzde koleksiyoncuların bir numaralı gözdesi durumunda. Şimdi ise bu cihazlara bir yenisi daha eklenebilir.

Apple'ın müzik endüstrisini adeta yeniden şekillendirdiği efsane cihazı iPod, artık binlerce dolar etmekte. Üstelik ilk iPod görücüye çıkalı öyle çok da uzun yıllar olmadı (iPod 2001 yılında piyasaya çıkmıştı).

O dönemlerde 399 dolardan satışa sunulan iPod, şimdilerde orjinal Star Wars hatıralıkları ile aynı kategoride; pahalı nostaljik ürünler. Gerçi piyasaya çıkmasının üstünden sadece 15 yıl geçti ancak teknoloji artık o kadar hızlı ilerliyor ki, 4-5 sene önce kullandığımız bir cihaz artık bizim için nostalji oluyor (3310 reis bile 2000 yılında piyasaya çıktı, çok da eski olduğu söylenemez yani).The Guardian
'ın haberine göre Apple ürünleri toplayan koleksiyoncular, eBay üzerinden satışa sunulan iPod'lara ciddi rakamlar teklif etmekte. Bu koleksiyoncular ilk nesil iPod için 10,000 dolar, hiç açılmamış ikinci nesil iPod için 20,000 dolar gibi ciddi rakamlar vermekte.

Üstelik bu fiyatlar, iPod'un durumuna göre de değişiklik göstermekte. Yani elinizde ilk nesil, açılmamış orjinal kutusunda bir iPod varsa, bunu çok ciddi rakamlara satmanız muhtemel. Aslında bu durum, teknolojinin ne noktalara geldiğinin de önemli bir kanıtı. Sadece 15 sene önce piyasaya çıkmış bir cihaz, günümüzde nostalji ürün muamelesi görüyor.

Size küçük bir tavsiye; aldığınız elektronik cihazları ve benzeri şeyleri temiz kullanın ve saklayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0