• Anasayfa
  • Sektörel
  • Evindeki Kamerayı Telefonundan İzleyen Adam Evinin Soyuluşuna Tanık Oldu!

Evindeki Kamerayı Telefonundan İzleyen Adam Evinin Soyuluşuna Tanık Oldu!

0
0
0
0
0
Evindeki Kamerayı Telefonundan İzleyen Adam Evinin Soyuluşuna Tanık Oldu!
New York'ta yaşayan bir adam, telefonundan bağlandığı ev kamerasından evinin soyuluş anına tanıklık oldu.
Teknolojinin gelişimiyle birlikte bütün cihazlar daha hızlı çalışmalarının yanı sıra birbirleriyle birlikte çalışmaya başladılar. Kahveniz hazır olduğunuzda telefonunuza mesaj gönderen kahve makinesi, dışarıdayken telefonunuzla evinizin ısısını ayarlamanızı sağlayan klima ve bunlar gibi birçok icat, şu an çok sık kullanılmasada hayatımızda kendilerine yer edinebiliyorlar. 

New York'ta yaşayan bir adam, Danny Wheeler, evine kurduğu güvenlik sistemini olası bir güvenlik ihlali sırasında telefonuna sinyal göndermesi için ayarlamış. Danny işe gittikten birkaç saat sonra telefona güvenlik sisteminden gelen bir alarmı farketmiş. Alarmın doğru olup olmadığını kontrol etmek amacıyla evdeki güvenlik sisteminin kamerasına bağlanan Danny, 2 kişinin evine girdiğini farketmiş. Pencereden giren hırsızları görünce hemen polisi arayan talihsiz ev sahibi, polis olay yerine varana kadar çaresiz bir şekilde kameradan evini izlemeye devam etmiş.
 

Bu tarz güvenlik sistemlerinin gizli alarm sistemi, evde bulunan hırsızları korkutmadan, yani onları evden çıkmaya zorlamadan polisi uyarıyor. Böylece hırsızlar, boş evde bulunmanın verdiği rahatlıkla işlerini yavaşça hallederken polisler olay yerine varabiliyorlar. Fakat maalesef bu olay böyle sonuçlanmadı.

Danny polislere haber verdikten sonra polislerin olay yerine varmasını daha fazla bekleyememiş ve kendi işten çıkıp evine gitmiş. Hem Danny hem de polisler eve varamadan hırsızlar evden 500$ değerindeki takılar ile kaçmışlar. Polislerden birisi, gizli kamerada yüzleri net bir şekilde görünen hırsızlardan birisini tanıdığını belirtti. Hırsızları yakalama adına yürütülen çalışmalar hala devam ediyor.

Kaynak: Unilad
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0