• Anasayfa
  • Sektörel
  • Facebook, Beklentilerin Çok Üzerinde Gelir Elde Ettiği 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı!

Facebook, Beklentilerin Çok Üzerinde Gelir Elde Ettiği 3. Çeyrek Raporunu Yayınladı!

0
0
0
0
0
3. çeyrekteki gelirlerini açıklayan Facebook, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %41 oranında artarak 4.5 milyar dolar oldu.
Facebook, 3. çeyreğe ait gelirlerini New Yorok Borsası’nın kapanmasıyla birlikte açıkladı. 30 Eylül’de sona eren üçüncü çeyrekte 4.5 milyar dolar gelir elde eden Facebook, hisse başına 0,57 dolarla 896 milyon dolar net kar elde etti. Facebook’un geliriyle ilgili beklentiler ise 4.37 milyar dolar gelir ve 817 milyon dolar net kar elde edeceği yönündeydi.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini %41, net gelirini ise %11 oranında arttıran Facebook, her geçen dönem değerinin üzerine katmaya devam etti. Açıklanan finansal raporda reklam gelirleri hakkında da bilgi verildi. Buna göre mobil reklamlar, toplam reklam gelirlerinin %78’ini oluşturdu. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise %66 civarındaydı.Bu çeyrek hakkında kısaca açıklama yapan Zuckerberg, iyi bir çeyrek geçirerek hedefledikleri birçok şeyi tamamladıklarını söyledi. Bunun dışında Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı bir önceki döneme göre %14 artarak 1,55 milyara ulaştı. 

Facebook’a günde 1 milyardan fazla kişi ziyarette bulunuyor ve bu kişilerden ortalama 894 milyonu hesaplarına akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarla giriyor. Günde 8 milyondan fazla video izleyen Facebook kullanıcıları, bu alanda da yeni bir rekorun kırılmasını sağladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0