• Anasayfa
  • Sektörel
  • Facebook, iPhone Kullanan Çalışanlarının Android’e Geçmesini İstiyor!

Facebook, iPhone Kullanan Çalışanlarının Android’e Geçmesini İstiyor!

0
0
0
0
0
Facebook, Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılarla empati kurmalarını sağlamak için iPhone kullanan çalışanlarının Android’e geçmesini istiyor.
Facebook’un ürün şefi olan Chris Cox, şirketin Kaliforniya’daki genel merkezinde bir basın brifingi düzenleyerek çalışanlarının büyük bir çoğunluğunun iPhone kullandığını, Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıların ise daha çok Android işletim sistemini kullanmak zoruna kaldığını söyledi. Bu durumdan kendilerine bir ders çıkarmaları gerektiğini belirten Cox, Facebook’un eğer dünyada bir hakimiyet kuracaksa bunu empati yoluyla gerçekleştirebileceğini, o yüzden ekibinin gelişmekte olan ülkelerde en fazla rağbet edilen işletim sistemi olan Android’i kullanmalarının gerektiğini söyledi.

ABD ve İngiltere’de her iki kişiden en az birinin iPhone kullandığını söyleyen Cox, Android kullanımının gelişmekte olan ülkelerde bir zorunluluk olduğunu ve iOS’e göre kıyaslandığında çok daha geniş bir kullanım alanının olduğunu söyledi. (bunu International Data Corporation’ın analistlerine dayandırarak söylüyor) Şirket, geçtiğimiz hafta 2G Salıları adlı bir program başlatarak çalışanlarının 2G kullanımının nasıl bir deneyim olduğunu anlamalarını sağlamaya çalışmıştı. Son olarak bunun kesinlikle anti-Apple girişimi olarak algılanmaması gerektiğini söyleyen Cox, çalışanlarının asla bu konuda zorlanmadığını ve programın yalnızca sosyal bir proje olduğunu belirtti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0