Facebook Messenger'ın Bildirim Sesini Nasıl Kapatırsınız!

0
0
0
0
0
Facebook Messenger programının bildirim sesini nasıl kapatabileceğinizi detaylı şekilde anlattık.
Facebook, 1 milyarı aşkın üye sayısı ile dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olma ünvanını elinde bulunduruyor. Kurulduğu ilk günden beri hızlı bir şekilde üye sayısını arttıran Facebook, neredeyse her ay karşımıza farklı bir sektörde yaptığı yatırımlarla çıkmaya başladı.

Akıllı telefonların çıkışıyla sosyal ağların mobil cihazlarda kullanımının artması, Facebook'a bu cihazlar için özel olarak tasarlanmış bir mesajlaşma platformu yapma fırsatı sundu. Messenger, ilk yayınlanmasından yıllar sonra Facebook'un mobil mesaj sisteminin tam olarak yerine geçti ve artık mobil cihazlarınızda Messenger yoksa Facebook üzerinden mesaj gönderemiyorsunuz.

Bu ve bunun gibi zorlamalar kullanıcıların hiç sevmediği bir durum. Şu an hala birçok cihazda "çökme" sorunu yaşayan Messenger, agresif yazılımıyla yüklendiği andan itibaren telefonun bütün kısımlarına yayılıyor. Kullanımını sevmeyenler veya zorunlu durumlarda kullanmanız için size, Messenger programının sesinin nasıl kapatılabileceğini anlatacağım.

 Messenger uygulamasını açın. Karşınıza Facebook'ta bulunan bütün konuşmalarınızın bulunduğu bir sayfa çıkacak. Sağ üst köşede bulunan "Ayarlar" simgesine tıklayın.

 

 

 Bu kısıma tıkladıktan sonra çıkan seçeneklerin en üstünde bulunan "Bildirimler ve Sesler" seçeneğine girin.

 

 

 Yeni açılacak sayfada alt alta sırayla "Titreşim, Işık, Ses" seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçeneklerden sesi ve başka istediğiniz herşeyi kapatın.

 

Böylece Messenger uygulamasının sesi kapanmış oldu. Artık hastane, postane gibi yerlerde Facebook'tan gelen sinir bozucu sesler yerine sadece, önemli olabilecek aramaları duyabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0