Facebook da Müzik İşine mi Giriyor?

0
0
0
0
0
Facebook da Müzik İşine mi Giriyor?
Apple’ın iTunes’u Spotify’a benzetip balıklama daldığı müzik yayın servisi Apple Music gibi hizmetlerin sayısı her geçen gün artarken Mark Zuckerberg’in de Facebook ile bu kulvarın dışında kalması elbette beklenemezdi.
Facebook’un henüz hangi amaçla olduğu bilinmese de Sony Music, Universal Music ve Warner Music ile bir araya gelerek bir şeyler tarşıkları ve bir çeşit partnerlik içine girmek üzere oldukları biliniyor. Bu da Facebook’un kendi müzik servisini başlatacağı konusunda sorular getiriyor insanın aklına. (benim getiriyor mesela)

Facebook müzik servisinin ayrıca henüz nasıl bir şekilde hayata geçirileceği de bilinmiyor; bağımsız bir uygulama mı olacak yoksa Facebook’a dahil ayrı bir işlev olarak mı karşımıza çıkacak bilmiyoruz. Nasıl olursa olsun Facebook’tan beklendiği gibi farklı bir deneyim sunacağına kesin gözüyle bakıyoruz; çünkü direkt bir sosyal ağ etkileşimi belki arkadaşlarımızla farklı etkileşim yollarını içerme imkanı var.

Facebook müzik kulvarında daha önce Spotify’ın Amerika’da yayınlanması için bulunmuştu. Ayrıca müzisyenlerin resmi sayfalarında bir de dinle butonu bulunduruyor ki; herhangi başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan o sanatçıyı dinleyebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra pek çok müzik yayını yapan uygulamada da arkadaşlarınla dinle seçeneği ile bu uygulamalara desteğini sürdürüyor.

Bu kadar yardımın yanında eğer kendi uygulaması ile müzik alanına girecekse bir şeyleri farklı yapması gerektiğinin farkında olan Mark, bakalım bizlere müzik uygulaması konusunda nasıl farklı bir deneyim hazırlıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0