Facebook'ta Çok Video İzleyenler Daha Çok Reklam Görecek

0
0
0
0
0
Facebook yaptığı duyuru ile video reklamları için yeni geliştirdiği en son özelliğini tanıttı.
Facebook yaptığı duyuru ile video reklamları için yeni geliştirdiği en son özelliğini tanıttı.

Reklamlar konusunda Google ile birlikte kıyasıya bir yarışta bulunan Facebook’ta artık bazı kullanıcılar video reklamları ile daha çok karşılaşacak.

Fakat asıl kafamıza takılan konu, bunun en fazla video izleyen kullanıcıların karşısına çıkması. Şahsen ben bir çok videoyu Facebook’ta paylaşılan videolar arasından izliyorum. Ve beni bir reklam panosu olarak görmesi çok da hoşuma gitmedi.

Bir kaç hafta içinde başlayacak reklam programlarında “Premium Video Reklam” modelini devreye sokacak olan Facebook, markaların ve işletmelerin hedeflediği kullanıcılara nokta atışı yapmak istiyor.

Facebook, yenilediği bu çalışma ile markaların en fazla önem verdiği dijital reklamcılık konusunda daha da önemli bir mecra haline gelmeyi ve Google ile arasındaki reklam yarışını kazanmayı hedefliyor. Facebook, bu konuda usta bir televizyon reklamı şirketi olan Ace Metrix ile birlikte çalışacakmış.

Önümüzdeki haftalarda başlayacak reklamlarla bakalım biz ne zaman karşılaşmaya başlıycaz. Ancak dediğim gibi biz kullanıcılar için pek de hoş karşılanmayacak bir durum bu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0