• Anasayfa
  • Sektörel
  • Facebook'ta Paylaştığı İntihar Mesajı Kurturılmasını Sağladı!

Facebook'ta Paylaştığı İntihar Mesajı Kurturılmasını Sağladı!

0
0
0
0
0
Daha önce çoğunlukla yurtdışında karşılaştığımız bir olay, bu sefer Türkiye'de karşımıza çıktı.
Sosyal medya platformları içinde en fazla kullanıcı sayılarından birine sahip olan Facebook, kullanıcılarına yönelik pek çok sosyal sorumluluk projeleri de yönetmekte. Özellikle Amerika'da gençler arasında artan intihar girişimlerine önlem almak isteyen Facebook, bir süre önce çağrı merkezi tarzı bir sistem kurarak depresyonda olan gençlere yardım etmeyi amaçlamıştı.

Son dönemlerde intihar etme girişiminde bulunan çoğu kişi, bu durumu Facebook profilinden, bir nevi veda mesajı tadında bir mesajla duyuruyor. Genelde yabancı haberlerde görmeye alıştığımız bu durum, son olarak Eskişehir'de yaşandı. Perşembe günü, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla intihar edeceğini belirten ressam E.E, arkadaşının farketmesi ve harekete geçmesi üzerine kurtarıldı.
 

Facebook'ta "Ben artık yokum, bütün çığlıklarım tablolarımda gizli kalacak, bütün isyanlarım romanlarımda saklı kalacak... Ben intihar ediyorum kendinize iyi bakın... En çok doya doya resim yapamadım, doya doya sevmedi bir kadın beni, doya doya dostluklar yaşayamadım, bir daha türkü dinleyemeyeceğim mesela ya da Karl Marks okuyamayacağım, Yaşar Kemal'i anlayamayacağım, en çok bunlar koyuyor ama kararım kesin... Son sözüm şudur: Keşke böyle olmasaydı... İncittiğim herkesten özür dilerim, beni sevenlere de teşekkür ederim... Hadi eyvallah... Gitarımı, bütün tablolarımı, bütün kitaplığımı ve bütün antika oyuncak koleksiyonumu Can Ç.'ye bırakıyorum..." şeklinde durum güncellemesi paylaşan E.E, sonrasında bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu.

Yaklaşık 10 dakika sonra durumu farkeden arkadaşı, yaptığı telefon görüşmeleriyle E.E.'nin yaşadığı evin adresini öğrendi. Evin kapısını polis ve çilingir yardımı ile açan arkadaşları, E.E.'yi yerde bilekleri kesilmiş şekilde buldu. Hemen hastaneye kaldırılan E.E. yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürüldü.

Son dönemlerde ülkemizde de bu duruma benzer birkaç intihar girişimi yaşanmıştı. Umarız devamı gelmez.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0