Facebook Trend Micro ve F-Secure ile Anlaşma İmzaladı

0
0
0
0
0
F-Secure ve Trend Micro ile anlaşan Facebook yönetimi, kullanıcılarının hesaplarını geçici bir süre dondurup bu yazılımlar ile virüs taramasından geçiriyor.
Facebook, üyelerinin bilgilerini garanti altına almak için güvenlik önlemleri alıyor. F-Secure ve Trend Micro adlı yazılımlar ile anlaşan Facebook yönetimi, kullanıcılarının hesaplarını geçici bir süre dondurup bu yazılımlar ile virüs taramasından geçiriyor. 1 milyar kullanıcısı ile bir çok tehlikeli virüs barındırabilecek olan site bu tip küçük önlemler ile şüpheli hesapları korumaya alıyor. Facebook ve bu yazılım şirketleri arasında yapılan bu anlaşma ile ücretsiz olarak hesaplarınızı koruma altına alabilecek ve bilgi hırsızlığı, yetkisiz erişim alanlarına girme ve buna benzer sorunlardan kurtulacaksınız.


Sistemin çalışması ise şu şekilde işliyor; zararlı yazılımın bulaştığı bilgisayardan kullanıcı hesabına girmek istediğinde bir uyarı ile karşılaşıyor ve bahsi geçen virüs tarama yazılımları ile tarama yapılıyor. Ardından tarama işlemi bittikten sonra size sonuçları gösteriyor ve yazılım kendini bilgisayarınızdan da silerek hesabınıza giriş yapmanıza izin veriyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0