• Anasayfa
  • Sektörel
  • Facebook’un 5. Veri Merkezi Fort Worth, Tamamen Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Facebook’un 5. Veri Merkezi Fort Worth, Tamamen Yenilenebilir Enerji Kullanacak

0
0
0
0
0
Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’un Facebook’tan yaptığı paylaşımda, şirketin 5. veri merkezi Fort Worth’un tamamen yenilenebilir enerji kullanacağını duyurdu.
Büyük şirketler, hedeflerini gerçekleştirmek için artık çok daha büyük yerleşkeler inşa etmeye başladı. Fakat bunlar yapılırken artık çok daha dikkat edilen bir konu var: Çevre dostluğu. Apple’ın yaklaşık 1 yıl önce yapımına başladığı yeni binası, dünyanın en yeşil yerleşkelerinden olacak. Bu doğrultuda hareket eden şirketlerden bir tanesi de Facebook olacak. Mark Zuckerberg Facebook sayfasından bir paylaşımda bulunarak, yeni veri merkezlerinin tamamen yenilebilir enerji kullanacağını belirtti.

Fort Worth’un, dünyanın en gelişmiş ve verimli enerjinin kullanıldığı veri merkezlerinden bir tanesi olacağını belirten Zuckerberg, ayrıca Texsas’a yeni rüzgar enerjisi sayesinde 200 megawatt’lık bir katkıda bulunacaklarını da belirtti. Ayrıca yapının en gelişmiş donanımın kullanılarak Açık Hesap Projesi’yle tasarlandığını açıkladı.Son olarak kendilerinin teknoloji dünyasına bir örnek teşkil etmesi amacıyla böyle bir projeyi geliştirdiklerini belirten Zuckerberg, ayrıca bu projenin bir parçası olmalarından dolayı oldukça mutlu olduklarını söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0