Facebook'un Çalışanlarında Olmasını İstediği 5 Özellik

1
0
0
0
0
Günden güne nasıl açılan profil sayısı artıyorsa aynı şekilde çalışan sayısı da artan Facebook, her çalışanında aradığı 5 özelliği Facebook İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Lori Goler belirtiyor.
İlk yıllarından bu yana artık milyarlarca hesaba sahip olan Facebook, şu anda binlerce çalışanı ile milyarlarca insana hizmet ediyor. Facebook İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Lori Goler ise şirketin yıllar önce benimsediği 5 temel çalışan profilini günümüzde de aynen koruduklarını ve başarının da bu sebeple geldiğini belirtiyor.

Peki ya Facebook gibi koca firma acaba çalışanlarından ne gibi nitelik bekliyor? İşte bunun cevabını gelin beraber göz atalım.


 

 Cesur Olmalı


Eğer böylesine bir firmada çalışıyorsanız tabiki cesur kararlar almanız gerekli. Ufak tefek kararlar yerine risk almanın önemli olduğu sektörde risk almaya çekinen insanın Facebook'ta işi yok gibi bir durum ortaya çıkıyor. Ki bu konuda Mark Zuckerberg abimiz de “En riskli şey risk almamaktır" düşüncesini tüm ekip arkadaşlarına felsefe olarak benimsetmiş.


 

 Nerede Hareket Orada Bereket


Facebook çalışanı olmak için sürekli fırsat kollayan ve bu fırsatları hızlıca benimseyen ve kullanan bir birey olmanız gerekli. Yine Zuckerberg abimizin “Hızlı hareket et ve birşeyleri boz.” felsefesine dayanan bu nitelik de hızlı olan internet aleminde çalışanların da bu hızlı ortama ve hareketliliğe ayak uydurmaları gerekmekte.


 

 Anca Beraber Kanca Beraber


Facebook'un çalışma ofisinin ayrı odalar şeklinde değil, koca bir salon gibi ortamda Mark Zuckerberg'in de bulunduğu toplu çalışmalar neticesinde bu denli sağlam işler çıktığının altı çiziliyor. Yani çalışanlar ayrı bir yerde değil, Mark ile aynı ortamda benzer masalar ile çalışıyorlar. Bu da şirketin birlik ve beraberliğini en temel olarak sağlarken yüzlerce insanın aynı fikirler üzerine beyin fırtınası yapabilmesiyle muhteşem projeler de ortaya çıkabilmekte.


 

 Büyük Bir Şeyin Parçası Ol


Tabiki Facebook koca bir şirket ve milyonlarca insanın kullandığı bir platform. Böyle bir platformun yönetildiği merkezde ve şubelerde çalışan olmak da ne denli büyük bir şeyin parçası olduğunu gözler önüne sermekte. Eğer Facebook çalışanı iseniz bu büyük çarka katkı sağlamalı ve bunun bilincinde olmanız gerekli. Yani rolünüzü iyi bilmelisiniz.Sonuç olarak gereken değer ve niteliklere baktığımızda aslında her firmada olması gereken durumun olduğunu görmekteyiz. Günümüzde birimlerin farklı odalarda olması vb durumlar her ne kadar farklı katkıları da olmasına rağmen toplu çalışma, hareketli olma ve katkı sağladığı markanın bilincinde olma gibi koşullar her firmayı bir adım daha ileri yürütecektir.

Kaynak: Sosyalmedya.co
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0