Facebook, Üye Başına Ne Kadar Para Kazanıyor?

2
0
0
0
0
Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, sosyal ağın 1.5 milyar üye barajına yaklaştığını duyurdu.
Mark Zuckerberg, dün akşam yapılan mali sonuçlarla ilgili toplantının ardından Facebook ve Facebook’a bağlı platformlardan elde edilen rakamları açıkladı. Tarihten bazı rakamları Facebook’a uyarlayarak konuşan Zuckerberg, dünyadaki ilk telefon görüşmesinin 1876 yılında yapıldığını ve o tarihte dünya nüfusunun 1.49 milyar olduğundan bahsederek Facebook’un şu anda aynı rakamda bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu açıkladı.

Dünyadaki sınırların internet sayesinde kalktığını ve insanların artık birbirlerine daha yakın olduğunu belirten Zuckerberg, Facebook’un yakın bir zamanda herkesin birbiriyle iletişime geçmesini sağlayacağını söyledi.


 

 Peki Facebook bu kadar kullanıcı üzerinden ne kadar para kazanıyor?


Yayımlanan raporlara göre Facebook, 2015’in ilk çeyreğine göre gelirini %15’e yakın arttırarak 4.04 milyar dolara yükseltmiş. Mobil platformundaki kullanıcı sayısı 844 milyona ulaşan Facebook, son iki yılda %80’lik bir büyüme sağlamış.

Kişi başına en fazla elde edilen gelir 9.30 dolar ile Kanada ve ABD’li kullanıcılardan elde edilmiş. Avrupalı kullanıcılardan ortalama 3.1 dolar gelir elde eden Facebook, dünya genelinde üye başına toplam 2.76 dolar gelir elde etmiş.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0