• Anasayfa
  • Sektörel
  • Facebook ve Google, Mahkemede Apple'a Karşı Samsung'u Destekliyor

Facebook ve Google, Mahkemede Apple'a Karşı Samsung'u Destekliyor

2
0
0
0
0
Facebook ve Google, Mahkemede Apple'a Karşı Samsung'u Destekliyor
Samsung ve Apple’ın patent davalarına bakan Amerikan FCCA (Federal Circuit Court of Appeals) Mahkemesi’nde devam etmekte olan son davada Facebook, Google, eBay, Dell, HP ve diğer Silikon Vadisi devleri Samsung’u desteklemeye karar verdi.
2012 yılında jürinin kararına yönelik olarak Samsung Apple’a 1 milyar Dolar hasar tazminatı ödemeyi kabul etmiş, sonrasında yapılan incelemelerle bu tazminat 548 milyon Dolar’a düşürülmüştü.

Tazminatın azaltılmasına yönelik yapılan açıklamada “eğer kararın geçerliliğine karar verilirse bu durum, karmaşık teknolojiler ve bunların bileşenlerini geliştirmeye yönelik Ar-Ge (araştırma - geliştirme) çalışmaları için düzenli olarak milyarlar harcayan kurumlar için yıkıcı ve absürt sonuçlar doğurabilir” ifadesi yer almıştı.

Apple, davanın düşmesine yönelik karar verilmesi gerektiğini savunarak Google’ın tarafsız olamayacağını çünkü Samsung’un Google’ın işletim sistemi olan Android ile olan bağlantısının bunu engelleyeceğini dile getirdi.

(Şu firmalar kapışmayı bıraksa, tüm Silikon Vadisi bir araya gelse de artık Dünya dışı gezegenlere yerleşmeye başlasak olmaz mı? Yaşlanıyoruz artık malum, ilk koloniyi görmeden mi gidelim?)
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0