• Anasayfa
  • Sektörel
  • Bu Akşamki Fenerbahçe - Ajax Maçını 4K Çözünürlüğünde Nasıl İzlerim?

Bu Akşamki Fenerbahçe - Ajax Maçını 4K Çözünürlüğünde Nasıl İzlerim?

0
0
0
0
0
Bugün ilk defa bir futbol maçı 4K çözünürlüğünde yayınlanacak ve eğer gerekli ekipmanlar sizde varsa bu rehberimiz ile bu maçı 4K olarak izleyebilirsiniz.
Ülkemizi başarılı şekilde Avrupa'da temsil eden Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi organizasyonlarında yer alıyorlar. Dünkü Şampiyonlar Ligi maçında Benfica'yı 2-1 ile geçerek göğüsümüzü kabartan Galatasaray'dan sonra bugün sıra Beşiktaş ve Fenerbahçe'de.

Ancak bugünkü Avrupa Ligi maçlarında Fenerbahçe - Ajax maçının bizler açısından daha bir ayrı önemi var. Çünkü ilk defa bir futbol müsabakası 4K olarak ülkemizden izlenebilecek! Tabii bunu herkes maalesef izleyemiyor. Sonuçta bu kalitedeki yayını izleyebilmeniz için bazı ürünlere ve cihazlara sahip olmanız gerekmekte. Eğer sizde bu maç keyfini 4K kalitesinde yaşamak istiyorsanız bu rehberimizde yazılanları yerine getirerek bu zevke sahip olabilirsiniz.Hemen lafı dolandırmadan konumuza dalalım. Sonuçta yayın 4K kalitesinde olacağı için sizin bunu izleyebilmeniz için 4K UHD çözünürlüğe sahip bir televizyona sahip olmanız gerekiyor. (Televizyon yoksa 4K monitör falan ile de idare edilebilir) Eğer bu televizyonunuzda dahili uydu alıcısı varsa çok şanslısınız, çünkü direkt olarak anten kablonuzu cihazınıza takılı kullanıyorsanız sadece TRT 4K kanalından maçı izleyebilirsiniz. Ancak eğer 4K televizyonunuzda bir dahili uydu alıcısı yoksa 4K UHD destekli bir uydu alıcınızın olması şart. Normal uydu alıcıları veya HD destekliler maalesef bu 4K görüntü desteği sunamıyor.Bu uygulamaların ardından TRT 4K'nın frekans bilgilerini uydu alıcınıza girerek bu kanal üzerinden yayını izleyebileceksiniz. Bilmeyenler için aşağıya bilgileri yazıyorum;

Frekans: 12123 MHz / Sembol Oranı: 15000 / Polarizasyon: Yatay/Horizontal (H)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0