Fenerbahçe - Ajax Avrupa Ligi Maçı 4K Olarak Yayınlanacak!

0
0
0
0
0
Ülkemizden UEFA Avrupa Ligi'nde boy gösteren temsilcimiz Fenerbahçe'nin Ajax ile oynayacağı maçı TRT 4K üzerinden ilk defa 4K çözünürlük ile yayınlacak!
Bildiğiniz gibi ülkemizin güzide ekipleri her sene futbol tarafında bizleri Avrupa'da Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde temsil etmekteler. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi mücadelesi ve Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın Avrupa Ligi (eski UEFA Kupası) arenasında maçlarını heyecan ile iziliyoruz. Birçoğumuz artık kaliteli yayınlar neticesinde HD olarak takip ettiği maçları eğer ki daha kaliteli görüntü ile izlemek istiyorlarsa güzel bir haberimiz var.

Bu seneki Avrupa mücadeleleri bildiğiniz gibi Tivibu ve TRT üzerinden gösterilmekte ve TRT de bir karar alarak ilk defa bir Avrupa arenası maçını 4K çözünürlük ile yayınlayacak. Fenerbahçe'nin 22 Ekim 2015 tarihinde UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacağı rakip olan AFC Ajax (uzun adıyla Amsterdamsche Football Club Ajax) mücadelesi TRT 4K kanalı üzerinden 4K çözünürlük ile yayınlanacak!Bundan 20 gün sonra saatler 22:05’i gösterdiğinde TRT Spor ekranlarından naklen ve şifresiz olarak yayınlanacak olan maç aynı zamanda yine şifresiz olarak Ultra HD yayın yapan TRT 4K üzerinden de yine şifresiz olarak takip edilebilecek. Türksat uydusu üzerinden HEVC (H265) destekleyen, uydu alıcılı 4K Ultra HD televizyonlarda, 12123 MHz frekans, Yatay (Horizontal) polarizasyon, 15.000 Sembol Oranı, FEC:3/4 parametreleriyle izlenebilecek olan maç Türkiye'de bir ilk olarak tarihe geçecek.Yani eğer ki bir 4K UHD televizyonunuz ve bir uydu alıcınız varsa Fenerbahçe'nin Ajax karşısındaki mücadelesini çok daha heyecanlı ve çok daha net bir şekilde TRT 4K kanalı üzerinden izleyebileceksiniz. Biz de Webtekno olarak Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ı Avrupa mücadelelerinde bu haberimiz vasıtasıyla başarılar diliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0