• Anasayfa
  • Sektörel
  • Film Şirketleri Google'a Kendi Bilgisayarlarındaki Korsan Linkleri Sildiriyor

Film Şirketleri Google'a Kendi Bilgisayarlarındaki Korsan Linkleri Sildiriyor

0
0
0
0
0
Google’da yaptığınız bir aramada kimi zaman DMCA tarafından kaldırılmış olan bazı linkler olduğuna dair bir uyarı görürsünüz. Bu genellikle korsan film, kitap ya da yayın uyarısı yapılmış linkler için olur.
Yapım şirketlerinin ya da yayın hakkı sahibinin talebi üzerine kaldırılan bu bağlantıların itirazı da elbette bu şirketlerden gelir; ama kimi zaman şirketler bağlantı adreslerini ararken farkında olmadan kendi bilgisayarlarının sunucu IP adreslerini de işin içine katar.

İşin komik tarafı şu ki; bu itirazlar, film şirketleri kendi filmlerinin korsan versiyonlarını kendi bilgisayarlarından paylaşıyor olduğu anlamına geliyor.

Bu bağlantıdan ulaşabileceğiniz link kaldırma talebinde Universal Pictures, Jurassic World filmi için “http://127.0.0.1" adresinden yapılmakta olan bir korsan paylaşımı rapor etmiş ki adresin yerel sunucusunda BitTorrent uygulamasının çalışmakta olduğu ve adresin Universal Pictures’ın kendi ofisi olduğu görünüyor. (eğer filmin orijinalini şikayet etmedilerse korsanı kendi bilgisayarlarından paylaşıyorlar)

Ayrıca aşağıda sıralanmış olan adresler de yine Universal’in 47 Ronin filmine ait tonlarca korsan URL’nin kaldırılma talebi. (yine kendi bilgisayarlarından)


Muhtemelen yapılan paylaşımlar gerçekten korsan yayınların IP’lerini ararken yapılan masum hatalar; ancak diğer taraftan bir sonraki URL raporlarında kendi bilgisayarlarından torrent programını kapatırlarsa daha sağlıklı olur.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0