Kaybolan iPhone’unuzu Android Cihaz İle Bulamıyorsunuz

2
1
1
0
0
Eğer iPhone’unuzu kaybettiyseniz ve onu arayacak başka bir iOS cihaza erişimemiyorsanız kaybettiğiniz telefona güle güle deyip yeni bir telefon için para biriktirmeye başlayabilirsiniz.
Apple’ın “Find My iPhone” yani iPhone’umu bul özelliğini de içinde barındıran iCloud, görünen o ki Android işletim sistemi kullanan cihazlar ile Opera, Firefox, APUS ve CM Browser da dahil olmak üzere hiçbir tarayıcıdan açılmıyor.

Google’ın tarayıcısı Chrome, sayfayı masaüstü görünümünde yüklemeyi becerebiliyor; ancak Find My iPhone seçeneğine erişebilmek için ne sayfayı yakınlaştırabiliyorsunuz ne de aşağı yukarı ya da sağa sola kaydırabiliyorsunuz. (telefonu yan çevirmeniz de işe yaramıyor.)

Apple’ın bu özelliği, Android işletim sisteminden erişilen tarayıcılarda iptal etmiş olması muhtemel. Firma rakip bir platform üzerinden kendi haritalarına erişilmesini istemiyor olabilir; ancak bu durum iOS cihaz kullanıcılarının, telefonları kaybolduğunda yaygın olarak baş vurabilecekleri bir hizmetin de kullanımını kısıtlamış oluyor ve kendi müşterilerini zor duruma sokuyor.
Bir bilgisayar (mac hariç) bulmak ve iPhone’unuzun yerini belirlemek artık mümkün olmayabilir; ancak bu bir taraftan firmanın güvenlik konusunda ne kadar sıkı olduğunu gösterirken bir taraftan da kullanıcı memnuniyeti ve imkanları açısından kısıtlayıcı oluyor.

Apple’ın cihaz takip sistemini bu şekilde uyarlayıp uyarlamadığı henüz resmiyet kazanmış bir durum değil; ancak Vilav Bhatt isimli şahsın edindiği bu tecrübe, kayıp iPhone’u bulmanın artık çok daha zor olduğunu gösteriyor.
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0