​Flaşı Tek Bir Noktaya Odaklayan Lens: Flens!

1
0
0
0
0
Flens isimli bir aparat, akıllı telefon flaşınızın tek bir noktaya odaklanmasını sağlıyor.
Akıllı telefonların en önemli parçalarından birisi olan kameralar, daha iyi fotoğraflar ve videolar çekebilmek adına flaşa ihtiyaç duyuyorlar. Çoğu kişinin bilmediği ancak kameranın performansını yüksek oranda etkileyen flaş, genellikle birkaç metre önünde bulunan nesneyi aydınlatmak için tasarlanır. Bu tasarım şekli flaşın ışığının daha uzak noktalara ulaşmasını engeller ve flaşı kullanmak istediğiniz zaman daha fazla yakınlaşmanızı zorunlu kılar.

Bazı akıllı telefon fotoğrafçılarının flaşa uzak mesafelerde de ihtiyaç duyabileceğini bilen 'Basico' isimli İtalyan bir şirket, flaşın önüne yerleştirilen ve ışığı tek bir noktada toplayan, 'Flens' isimli merceği geliştirdi. Yapı olarak bir çukur aynaya benzeyen bu mercek, dağılan flaş ışığını tek bir noktada topluyor ve ışığın daha uzak mesafeye ulaşmasını mümkün kılıyor.
 

Şu an Kickstarters üzerinden para toplayan Flens'i sadece 17 euroya satın alabilirsiniz (dünyanın her yerini kapsayan kargo da ücrete dahil). Temmuz'da alıcılarına ulaştırılacak olan Flens, satışa sunulduktan sonra 30 euro fiyata sahip olacak. Flens'in Kickstarters sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0