• Anasayfa
  • Sektörel
  • Twitter’dan Sonra Yahoo ve Google da Flipboard’ı Satın Almak İstiyor

Twitter’dan Sonra Yahoo ve Google da Flipboard’ı Satın Almak İstiyor

0
0
0
0
0
Twitter’dan Sonra Yahoo ve Google da Flipboard’ı Satın Almak İstiyor
1 milyar doları gözden çıkararak Flipboard'ı satın almak isteyen Twitter'dan sonra araya şimdi de Google ve Yahoo girdi.
Farklı konsepti ve kendisine has kullanıcı kitlesine sahip olan Flipboard’ın Twitter tarafından ciddi olarak satın alınacağına dair haberler çıkmıştı. Söylenenlere göre Flipboard'u sadece Twitter değil, Google ve Yahoo da bünyesine katmak istiyor. Hatta Yahoo’nun yöneticilerinin Flipboard’la bu konu hakkında görüşmeye başladığı, fakat şimdilik bir ilerleme sağlanamadığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay Twitter, Flipboard yöneticileriyle bir görüşme yapmıştı. Daha sonra da sosyal ağın Flipboard’ı 1 milyar dolara yakın bir ücretle satın alacağına dair haberler ortaya çıkmıştı.

Yahoo’nun ve Twitter’ın bu hamlelerine karşılık Google’ın nasıl bir politika izlediği henüz bilinmiyor. Fakat Twitter ve Yahoo’ya göre mali açıdan çok daha yüksek değerlere sahip olan Google, eğer satın alma işlemini kafasına koyarsa muhtemelen istediğini elde edecektir.

Bu yılın başlarında aylık 50 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Flipboard, aradan geçen birkaç aydan sonra bu sayıyı 65 milyona çekti.

Bakalım bu üç dev teknoloji şirketinden hangisi Flipboard’ı satın alacak. (tersi olup kimse de satın almayabilir, hiç belli olmaz)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0