• Anasayfa
  • Sektörel
  • Fransa’da 100 Kişilik Polis Ekibi, Google’ın Paris'teki Ofisini Bastı

Fransa’da 100 Kişilik Polis Ekibi, Google’ın Paris'teki Ofisini Bastı

0
0
0
0
0
Fransa’da 100 Kişilik Polis Ekibi, Google’ın Paris'teki Ofisini Bastı
Vergi kaçakçılığı konusunda kötü bir geçmişi bulunan Google’ın Paris’teki ofisine polis ekipleri tarafından baskın düzenlendi.
Google’ın vergi kaçakçılığı yüzünden üzerine yapışan kötü şöhreti, yaşanan gelişmelerle gün geçtikçe artmaya tazeliğini korumaya devam ediyor. 6 yıl boyunca devam eden ve 4 ay önce sonuçlanan dava ile İngiltere’ye 185 milyon dolar ödemeye mahkum edilen Google’ın Paris’teki ofisine de vergi usulsüzlüğünden dolayı bir baskın gerçekleştirildi.

100’den fazla polis ve 25 bilişim uzmanının bulunduğu ekibin sabah 05:00 sularında gerçekleştirdiği baskın basına sızdırılmaması için büyük bir gizlilik içinde yürütülmek istenmiş olsa da şu an tüm dünya bu haberle çalkalanıyor. 

Fransız yetkililerden yapılan açıklamalara göre Google’dan geçtiğimiz Şubat ayında toplam 1.6 milyar Euro olan geçmiş döneme ait vergi borçlarının ödenmesi talep edilmiş, aradan geçen zaman içinde şirketten bu yönde bir adım gelmeyince de baskın gerçekleştirilmiş.
 

Google’ın CEO’su Sundar Pinchai’nin Paris’e yaptığı bir ziyaret sırasında bulundukları ülkelerdeki vergi yasalarına uymak zorunda olduklarını fakat küresel bazda daha basit bir vergi sistemini desteklediklerini belirterek şirketin uyguladığı vergi politikasını savunmuştu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0