Fransa DNA'sı Değiştirilmiş Koyunu Yanlışlıkla Yedi

0
0
0
0
0
Hayır haberin başlığını yanlış okumadınız. Fransa DNA'sı değiştirilmiş Rudy'yi yanlışlıkla yedi. Kimisi salamını kimisi bonfilesini yedi. Fakat yediler.
Le Parisien adında ünlü bir Fransız gazatesinin haberine göre "Yeşil Koyun" adındaki bir projenin parçası olan Ruby bir mezbahaya satılmış. Buraya kadar herşey normal. Fakat 2014 yılında doğan koyunun DNA'sında yeşil flörasan proteini bulunuyor. Yani o normal bir koyun değil.

INRA yani Fransa Milli Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün DNA'sına koyunun derisini transparan yapan ve parlak renk veren yeşil flörasan proteini enjekte ettikleri koyun Ruby geçtiğimiz Sonbahar aylarında sıradan koyunlarla yanlışlıkla mezbahaya satılmış. (Uzaylı rengi olan koyunu nasıl diğerlerinden ayırt edememişlerse artık)Ruby'nin eti 2014 yılının Ekim ayında diğer etlerle beraber pazara çıkmış. Koyunun etini bu tarihten sonra alanlar aldı ve yiyenler yedi. Fransız hükümetinin yaptığı açıklamada koyunun etini yemenin bir zararı olmadığı söylensede halk endişeli. INRA'nın bu hatayı nasıl yaptığı ise hala bilinmiyor. (Yiyen adamlar gece fener gibi parlayınca göreceğiz o hükümeti)
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0