Galatasaray'ın Stadı Artık "Akıllı"

0
0
0
0
0
Galatasaray'ın Stadı Artık "Akıllı"
Dünyadaki spor kulüplerinin teknolojik projelere olan ilgisinin son halkası ülkemizde yaşandı. Galatasaray ve TTNET işbirliği sonucunda "Akıllı Stadyum" projesi hayata geçiyor.
Ülkemizi futbol dünyasında en iyi temsil eden takımlar arasında başı çeken Galatasaray, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak için taraftarlar adına çok özel bir projeyi hayata geçiriyor. 55 bin seyirci kapasiteli Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı'nda taraftarların yüksek hızda internet deneyimi yaşayabilmesi için 2.8 milyonluk yatırım yapan TTNET, stadın içine ve etrafına 23.5 kilometre kablo döşedi. Kanada'dan altyapı için özel bir destek alan TTNET, toplam 335 adet internet erişim noktası kurmuş.

Dünyanın sayılı örneklerinden biri olan "akıllı stadyum" projesi sayesinde TTNET üyesi galatasaray taraftarları, hem maç günlerinde hem de özel etkinliklerde ücretsiz olarak yüksek hızda internet deneyimi yaşayabilecek. TTNET üyesi olmayan üyeler ise belirli bir ücret karşılığında bu hizmetten faydalanabilecek fakat henüz fiyatlandırma yapılmamış.

 Mobil uygulamalar yolda

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, 6. haftada oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe için yetiştirilmesi beklenen mobil uygulamaların taraftarların hizmetine sunulması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. İlerleyen zamanlarda taraftarlar için geliştirici şirketlerin özel uygulamalar geliştirebileceğini de belirtelim.

On binlerce kişinin aynı anda internet kullanımı gerektiren fotoğraf gönderme, sosyal ağlara bağlanma gibi işlemleri gerçekleştirdiği sırada yaşanan internet bağlantı problemlerine TTNET, bu şekilde çözüm üretmiş oldu. Biz de yapılan bu uygulama sayesinde TTNET'in kurduğu altyapının gücünü test etmiş olacağız. (sadece Galatasaray'la sınırlı kalmamalı, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de aynı uygulamaya geçse güzel olur)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0