• Anasayfa
  • Sektörel
  • Garanti Bankası’nın Online Bankacılık Servislerinde Bir Garip Çöküş!

Garanti Bankası’nın Online Bankacılık Servislerinde Bir Garip Çöküş!

1
1
0
0
0
Son birkaç saattir Garanti Bankası’nın web ve online uygulamalarında yaşanan kesintiler ve bir Ekşi Sözlük yazarının entry’si, bankanın hacklenmiş olma ihtimalini güçlendirdi.
Garanti Bankası’nın online bankacılık servislerinde son birkaç saattir ciddi bir aksama meydana gelmiş durumda. Bankanın hem web sayfası (garanti.com.tr) hem de mobil uygulamasına giren kullanıcılar, ‘sayfa bulunamadı’ uyarısıyla karşılaşıyorlar. Birkaç kez üst üste biz de denemiş olmamıza rağmen bankanın web sayfasına giriş yapamadık.

Bunun dışında ‘resan’ kullanıcı adındaki Ekşi Sözlük yazarı, sitenin hacklenmiş olduğunu belirten aşağıdaki entry’sini paylaştı. Siteye yurt dışından giriş yapan başka bir Ekşi Sözlük yazarı ise sorunun muhtemelen DNS probleminden kaynaklandığını belirtti.Siteye girildiğinde karşımıza çıkan ‘500 internal server error’ uyarısı, sitenin birçok sebebe bağlı olarak sorun yaşamış olabileceğini gösteriyor. Düşük bir ihtimal de olsa hacklenme de bu sebeplerin içerisinde yer alıyor. Yalnız ayın ilk günü -dolayısıyla birçok kişinin maaşını aldığı gün- ve bayram öncesine denk gelmiş olması, bana yoğunluktan kaynaklanan bir sorunmuş gibi geldi. Bankadan konuyla ilgili bir açıklama geldiği taktirde sizlerle paylaşacağız.


1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0