Garmin, Google Glass Benzeri Cihazı Varia Vision'ı Tanıttı!

0
0
0
0
0
Garmin isimli bir firma, Google Glass'a benzeyen ancak ondan farklı özelliklere sahip olan gözlüğünü tanıttı.
CES 2016 etkinliği bu sene oldukça dolu ve heyecanlı geçiyor. Dünyaca ünlü firmaların yeni teknolojilerini sergilediği ve bu firmaların yanı sıra sesini duyurmak adına etkinliğe katılmış olan yeni firmaların da bulunduğu etkinlik, birbirinden ilginç teknolojilerin tanıtımına ev sahipliği yapıyor. Son olarak bu teknolojilerden birisi, ürününü tanıtmak adına etkinliğe katılmış olan Garmin'den geldi.

Garmin, sporda kullanılan teknolojik cihazlar üretmesiyle tanınmış olan bir firma. Firmanın üretmiş olduğu akıllı bileklikler, spor saatleri ve dalış malzemeleri dünya çapında kullanılıyor. Bu sefer önceden hiç üretmediği bir elektronik cihazı üretmiş olan firma, CES 2016 etkinliğinde Google Glass benzeri elektronik gözlüğünü katılımcılara tanıttı. Bu elektronik gözlük, temel olarak bisiklet kullanıcıları için üretilmiş.Karanlık alanlarda ilerlerken yol bariyerlerini, yolu, arkanızdaki arabayı ve belirli verileri (hızınız veya varış noktanız gibi) size bildiren bu akıllı gözlüğün ismi "Varia Vision." Varia Vision, tamamen bisikletçiler için üretilmiş olmasına rağmen sadece bisikletçilerin yolu veya arkasındaki arabayı görebilmesi için üretilmemiş. Bu elektronik gözlük sayesinde telefonunuza gelen mesajlardan haberdar olabiliyorsunuz veya yol üzerinde istediğiniz kişiden gelen aramaları cevaplandırabiliyorsunuz. 

Bisikletçiler için oldukça kullanışlı olan Varia Vision, sektörde bulunan ve bu özellikleri kullanıcılarına sunan tek elektronik gözlük değil. Varia Vision'ın rakibi olan ve Recon Instruments tarafından üretilen "Jet" isimli elektronik gözlük, şimdilik Varia Vision'ın en büyük rakibi gibi görünüyor. Ancak Varia'nın Jet'e göre 2 kat daha uzun batarya ömrüne sahip olduğu ve 100 dolar ucuz olduğu düşünüldüğünde, iki ürün arasında tercih yapmak çok daha kolay hale geliyor.
 


Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0