• Anasayfa
  • Sektörel
  • General Mobile’dan Eğitime Katkı: Meslek Liselerinde GM Desteği!

General Mobile’dan Eğitime Katkı: Meslek Liselerinde GM Desteği!

1
0
0
0
0
General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Kağıthane - Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli - Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ek olarak, Maçka Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de General Mobile desteği ile bir atölye kuruldu.
Ülkemizin yükselen mobil marka değeri olarak görünen General Mobile, Android One projesi dahilindeki General Mobile 4G ve General Mobile GM 5 Plus modelleriyle ön plana çıkıyor. Aynı zamanda Fatih projesi kapsamında tablet desteği sağlayan şirket, şimdi de Meslek Liseleri'ne işe hazırlık imkanı sağlayacak.

Bu bağlamda General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Kağıthane - Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli - Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ek olarak, Maçka Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de General Mobile desteği ile bir atölye kuruldu.Bu atölyelerde öğrencilere cep telefonu ve tablet tamiri konusunda kendi uzman ekibi tarafından eğitimlere başlayan GM. ayrıca, Döner Sermaye (DÖSE) İşletmesi ile de anlaşma yapılarak, Milli Eğitim Bakanlığının Fatih Projesi kapsamında dağıtılan E-Tab4 ve E-Tab5 model tabletlerin onarımı da bu atölyelerdeki öğrenciler tarafından yapılacak olup, okullara da General Mobile tarafından ekonomik katkıda bulunulmuş olacaklar.

Böylece hem öğrenciler liselerin elektronik bölümlerinden alacakları eğitimi General Mobile tarafından sağlanacak destek ile pratiğe döküp, ayrıca General Mobile'da staj ve iş fırsatı yakalayacakken, aynı zamanda direkt olarak bir teknik servis görevi üstlenerek bizzat cihaz tamiri ve diğer hususlarda kendilerini geliştime fırsatına sahip olacaklarlar.2015-2016 öğretim yılı başından itibaren Döner Sermaye İşletmesi’nde görev alacak öğrencilerin General Mobile merkez servisinde staj yapmak üzere eğitime alınacağını ve bu proje ile birlikte öğrencilerin okul süresince staj ve okul sonrasında çalışma imkanı sağlama konusunda da öncelik tanınacağını belirten General Mobile, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan anlaşmayla yapılan çalışmalar ile ilk ve tek uygulama olma özelliğini taşımaya devam edecek. İlerleyen dönemde, Döner Sermaye atölyelerinin kurulmasına devam edilmesini planlayan General Mobile, bu çalışmasını Türkiye genelinde birçok okulda sunmaya çalışacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0