General Motors CEO’sundan Apple’a Uyarı!

1
0
0
0
0
General Motors CEO’sundan Apple’a Uyarı!
Yaklaşık olarak 3,5 yıl boyunca General Motors’un CEO’luğunu yapan Dan Akerson, Apple’ı otomobil üretmemesi konusunda uyardı.
Apple’ın otomotiv sektörüne göz attığını daha önceki haberimizde belirtmiştik. Teknoloji devi firmanın bu adımı gerçekleştirme ihtimallerine karşı otomotiv sektöründen ilk tepkiler gelmeye başlamış durumda.

Yaklaşık olarak 3,5 yıl boyunca General Motors’un CEO’luğunu yapan Dan Akerson, Apple’ı otomobil üretmemesi konusunda uyardı.

Bloomberg’e vermiş olduğu röportajda otomobil üretiminin zorluğuna değinen Akerson, sektörde çalışmayan birçok kişinin bu zorluğu göremediğini ve yapılan işi küçümsediğini belirtti. Apple’ın henüz üretim sürecine girmeden önce iyi düşünmesi gerektiğini söyleyen General Motors CEO’su, Apple’ın nelerle uğraşacağını bilmediğini ifade etti.Akerson, Apple’a otomobil üretmek yerine otomobil üreticilerine araç içi elektronik aksam konusunda yardım etmesi tavsiyesinden bulundu. Eski General Motors CEO’su otomobil üretiminde kâr marjının çok düşük olduğunu da belirtti.

Apple’ın otomobil üretip üretmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor. Dan Akerson’un Apple hakkında yanılıp yanılmadığını görmek için bir süre beklemek gerekecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0