Gerçek Hayatta Batman Olabilmek İçin Gereken Bütçe

6
2
1
1
0
Olurda günün birinde milyarder olur, dolar banknotları içinde yüzersiniz diye Batman olmanın gerçek hayatta ne kadara mal olacağını hesapladık.
Bugün Dünya Batman Günü! Bundan tam 76 yıl önce, 1939'da çizgi roman dünyasına adımını atan Kara Şövalye, kısa zaman içinde dünyanın en popüler ve en ikonik karakterlerinden biri durumuna geldi. Hatta kimileri için gelmiş geçmiş en iyisi (o ''kimileri''ne bende dahilim). 

Batman'in neden çizgi roman tarihinin en iyilerinden biri olduğu sizlere paragraflarca anlatabilirim. Ancak haberimizin konusunun dışına sapmamak için, uzun Batman analizimi bir başka Batman haberine saklıyorum. Daha önceden benzer bir bütçe planlamasını Iron Man için bu haberimizde yapmıştık. Bu sefer başrolümüz Pelerinli Süvari! İşte Batman olmak için gereken bütçe:
 

 ZIRH

Her ne kadar basit görünse de Batman'in zırhı öyle sıradan bir zırh değil. Zaten gözünü kırpmadan koca şehirdeki bütün kötüleri karşısına alan bu adama sağlam birşey şart. 

 ARAÇLAR

Batman'in araçları her zaman efsane olmuştur zaten. Fiyatları her ne kadar bizim hayal bile edemeyeceğimiz rakamlar olsa da, bence hepsi o paraya değer. 

 MALİKANE ve ALFRED

Alfred kadar sadık, Alfred kadar işini iyi yapan başka bir uşak yoktur herhalde. Koskoca malikaneyi tek başına idare et, hem de Bruce'la uğraş. Sonuna kadar helal aldığı para. 

 ZIMBIRTILAR

Batman denince akla gelen ilk şeylerden biri de onun eşsiz ''gadget''larıdır. Onun belki uçma, ya da görünmez olma gibi yetenekleri yoktur ancak efsane gadget'ları sayesinde çoğu şeyi yapar. 

 EĞİTİM 

Dünyanın en iyi dedektifi olmak kolay değil. Muazzam bilgilere ve zekaya sahip olmanız gerekiyor. Zaten Batman'i Batman yapan en önemli şeylerden biri de eşsiz zekası.


 

 TOPLAM

Ve geldik merakla beklenen ana; işte gereken bütçe:Evet Batman olmak işte bu kadar basit(!). Tek yapmanız gereken 682,450 milyon dolara sahip olmak (yani 2 milyar Türk Lirası'ndan birazcık daha fazlasına denk geliyor). Dünyada bu paraya -hatta bunun katlarca fazlasına- sahip yüzlerce milyarder olmasına rağmen bir tane bile Batman çıkmaması büyük hayal kırıklığı... Bu arada Iron Man olmak isteyen ama 26 milyar TL'yi bulamayanlar için de sadece 2 milyar TL'ye Batman olma fırsatı doğmuş oldu. Hadi yine iyisiniz ( bu arada Christopher Nolan'ın The Dark Knight üçlemesi hala ''son Batman filmi'' konumunda olduğundan, o serideki koşullar göz önüne alınmış. Ben Affleck'in Batman'ine kavuştuğumuzda haberimizi yeniden yapacağız).


 
6
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
1
0