• Anasayfa
  • Sektörel
  • Gerçek Robotların Kullanıldığı Robot Wars, Ekranlara Geri Dönüyor!!

Gerçek Robotların Kullanıldığı Robot Wars, Ekranlara Geri Dönüyor!!

0
0
0
0
0
BBC, bir dönemin en çok izlenen programı olan Robot Wars'un yeniden ekranlara döneceğini bildirdi. Robot dövüşleri başlasın!
Hepimiz biliyoruz ki televizyonun altın dönemi geride kaldı. Artık televizyonlarda saçma sapan, benzer senaryoya sahip olan klasik dizilerden başka hiçbir şey göremiyoruz. Bu durum sadece Türkiye'de değil, tüm dünya ülkelerinde geçerli. Birkaç kaliteli kanal dışındaki tüm kanalların dizilere bel bağladığı bu dönemde yeniden yükselmeye ve eski ihtişamlı günlerine dönmeye çalışan BBC, 1990'ların sonunda ve 2000'lerin başında yaşadığı hızlı büyümenin mimarını yeniden ekranlara döndürmeye hazırlanıyor.
 

BBC'nin basın sözcüsü tarafından açıklanana göre 1998-2004 seneleri arasında yayınlanan Robot Wars ekranlara geri dönüyor. Üretilen son teknoloji ürünü (tabii ki zamanına göre "son teknolojinin ürünü" olan robotlar) robotların savaştırıldığı bu program, BBC'ye büyük bir başarı sağlamasının ardından maalesef yayından kaldırılmıştı. BattleBots adlı programın da yayından kaldırılmasının ardından geri dönmüş olması (Robor Wars'tan biraz sonra yayınlanmış olan BattleBots, Robot Wars'un aksine ev yapımı basit robotların savaşlarını gösteriyordu), BBC'yi Robot Wars'ı geri getirmek konusunda cesaretlendirdi.Serinin yeni dönemi Glasgow, İskoçya'da kurulacak olan özel bir arenadan yayınlanacak. Programa başvurarak robotlarını savaş için getiren amatör robot üreticileri, kendi kontrol ettikleri robotlarını bu arenada ölümüne savaştıracaklar. BBC tarafından açıklanana göre programa uzman robot üreticilerinin de katıldığın görmemiz mümkün olacak. 6 sezondan oluşacak olan yeni Robot Wars serisini son dönemin en çok izlenen programlarından birisi olacağına eminim.

Serinin ne zaman başlayacağı hakkında kesin bir bilgi verilmiş değil. İlerleyen günlerde BBC tarafından yeni bir bilgi verilmesiyle birlikte bu efsanevi seriye ne zaman kavuşacağımızı göreceğiz.Kaynak: Gizmodo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0