Global Game Jam Oyun Geliştirme Maratonu Başlıyor

0
0
0
0
0
Global Game Jam Oyun Geliştirme Maratonu Başlıyor
Bağımsız oyun yapımcılarının bir araya gelip 48 saatlik maratonlarda belirli bir konu üzerine oyun yaptıkları Global Game Jam, başlıyor. 24-26 Ocak tarihleri arasında dünyanın her yerinde biraraya gelecek olan oyun yapımcıları, 48 saat boyunca aralıksız kendi oyunlarını geliştirmek için uğraş verecekler.
Bağımsız oyun yapımcılarının bir araya gelip 48 saatlik maratonlarda belirli bir konu üzerine oyun yaptıkları Global Game Jam başlıyor. 24-26 Ocak tarihleri arasında dünyanın her yerinde bir araya gelecek olan bağımsız oyun yapımcıları, 48 saat boyunca aralıksız kendi oyunlarını geliştirmek için uğraş verecekler.

Global Game Jam'in ülkemizde de çeşitli şehirlerde yapılacak maratonlarından İstanbul ayağı için kısa bir tanıtım videosu da yayınlandı. Dünya üzerinde 450'den fazla noktada gerçekleştirilecek olan maratona İstanbul 2 etkinlik ile katılırken ülkemizde diğer maraton düzenlenen şehirler: Ankara, İzmir ve Elazığ.

GGJ için BUG(Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı) tarafından yayınladığı tanıtım videosu:
 

Her yıl düzenlenen maratonun dünya çapında teknoloji ve oyun dünyasında önemli sponsorları bulunuyor. Bu yıl öne çıkan sponsorlar ise GitHub, Unreal Engine, PlayStation Mobile ve Unity.

 Oyun Cini Ekibi de Maratonda!


GGJ'nin İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yapılacak Ege ayağında İzmo Bilişim'in oyun ekibinden Efe Cömert, Mustafa Keleşoğlu ve Anıl Gülgör de maratona katılacak. GGJ İzmir'in canlı yayınına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0