Girilmesi Yasak Olan, Dünyanın En Gizemli 5 Bölgesi!

2
0
0
0
0
Bu haberimizde kimsenin giremediği, sırlarla dolu olan beş bölgeyi konu aldık.
Gizem ve gerilim mi arıyorsunuz? Görünenden daha fazlası olduğunu mu düşünüyorsunuz? İnsanların ve hükümetlerin birşeyler sakladığından emin misiniz? O halde doğru habere geldiniz! 

İnsanoğlu bazı şeyleri paylaşmayı sevmez ve buna en önemli, en ilginç bilgiler de dahildir. Tarihi ve içinde bulunduğumuz zamanı kökten değiştirebilecek bu bilgiler, bazı kişilerin veya hükümetlerin isteği doğrultusunda saklanıyorlar. Bu haberimizde bizlerden saklanan bilgilerin ve diğer şeylerin tutulduğu, kimsenin girmediği (tabii ki yetkililer dışında) gizemli bölgeleri sizlere tanıtacağız.
 

 Svalbard Küresel Tohum DeposuDünya üzerindeki bütün bitki tohumlarını muhafaza etmek için açılan bu depo, Norveç'te yer almaktadır. 2008 senesinde faliyetlerine başlayan depo, soyu tükenebilecek olan bitkilerin yeniden çoğaltılabilmesi amacıyla açılmış. Son rakamlara göre bu depoda 864,309 tohum yer alıyor. 4.5 milyon tohum kapasitesine sahip olan depo, Kuzey Kutbu'na çok yakın bir noktada yer alıyor ve 7/24 -18 derece sıcaklığa sahip. Bölgede bazı araştırmaların yapıldığı biliniyor ve tohumların tutulduğu depoya giriş yasak.
 

 Niihau adasıAmerika sınırları içerisinde insanların gidemediği tek ada olan Niihau adası, zengin bir aile tarafından yaklaşık 1 asır önce satın alınmış ve tüm yabancılara kapatılmıştır. Adada nesli tükenmek üzere olan bazı canlıların bulunduğu ve sadece 170 kişinin yaşadığı biliniyor (2010 yılı sayımına göre). Adada hiçbir iletişim sistemi yok ve teknolojik cihazlar sadece ihtiyaç durumunda kullanılıyor. Adaya gidebilmek içi orada bulunan birisi tarafından davet edilmeniz gerekiyor ve bunun gerçekleşmesi oldukça zor. Sadece yerli halkın bulunduğu bu adanın gizemlerini konu alan birçok hikaye anlatılıyor.
 

 RAF Menwith Hill1954 senesinde, İngiltere'nin Kuzey Yorkshire bölgesinde üretilen RAF Menwith Hill (Royal Air Force Menwith Hill) dev vericilerin bulunduğu ve dinleme etkinliklerinin gerçekleştirildiği gizemli bir bölge. İlk olarak Soğuk Savaş döneminde gündeme gelen bölge, o yıllarda Rusya'nın iletişimini dinlemek için kullanılmış. Soğuk Savaş'ın sonlanmasının ardından kapanmak yerine gizli bir şekilde işlemlerine devam eden bölge, şu an hala aktif halde. 
 

 Vatikan KütüphanesiHıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan, tarihin en büyük ve gizemli kütüphanesine sahip. 8. yüzyıla dayanan bilgilerin bulunduğu kütüphane, 1881 senesine kadar tamamen kapalıydı. Şu an kütüphaneye giriş mümkün ancak öncelikle izin almanız gerekiyor ve izin sürecinin son derece uğraştırıcı olduğunu söyleyebiliriz. İzin alıp giriş yapsanız bile bazı kayıtlara erişmenize izin verilmiyor. Kendi içinde "Gizli Kayıtlar" adlı bir bölüme de sahip olan dev kütüphane 75.000 el yazmasına ve 1.1 milyon kitaba sahip.
 

 51. BölgeVietnam Savaşı sırasında ortaya çıkan bir belge sayesinde varlığından haberdar olduğumuz 51. Bölge, filmlere ve uzaylı teorilerine konu olmasıyla meşhurdur. CIA'in gizli üssü olarak bilinen bölge hakkında neredeyse hiçbir bilgi yoktur. Nevada'da bulunan bölgenin fotoğrafları çekilemez, bölgeye girilemez ve bölgeden bilgi alınamaz. Bölgenin hemen yanında dev bir göl vardır (Groom Gölü) ve bazı kişiler bu gölün altında uzaylıların yer aldığını iddia eder.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0