• Anasayfa
  • Sektörel
  • Türk Teknoloji Firması Tarafından 100 Bin Dolar Ödüllü Proje Yarışması: Global Virtual Hackathon

Türk Teknoloji Firması Tarafından 100 Bin Dolar Ödüllü Proje Yarışması: Global Virtual Hackathon

0
0
0
0
0
Bulut tabanlı yazılım geliştirme platformu Koding, bu sene ikincisini düzenlediği online hackathon ile toplamda 150 bin dolar ödül dağıtıyor.
Sinan ve Devrim Yaşar tarafından ABD’de kurulan ve bugüne kadar 20 Milyon dolar yatırım alan teknoloji şirketi Koding, bu sene ikincisini düzenlediği uluslararası online hackathon etkinliğiyle toplamda 150 Bin Dolar ödül dağıtacak.

Yazılımcıların 48 saat içinde önceden belirlenen konularda proje geliştirmeye çalışacağı bu etkinlikte ister tek başlarına isterlerse de takım olarak başvuru yapabilecekler. Katılımcıların veri görselleştirme, üretkenlik uygulaması ve mobil oyun konuları üzerine proje geliştirecekleri etkinlikte juri tarafından birinci seçilen ekip 100 Bin Dolar'ın sahibi olacak.Birinciye verilen 100 Bin Dolar değerindeki ödülün yanı sıra ikincinin de 30 Bin Dolar, 3. ise 10 Bin Dolar'lık ödülü kazanarak projelerini hayata geçirebilecekler. 12-13 Aralık 2015 tarihinde internet üzerinden yapılacak olan yarışmaya evinizden katılabiliyorsunuz. 9 Aralık son başvuru tarihli etkinlik ile ilgili detayları buradaki bağlantıdan öğrenebilir, aynı zamanda başvurunuzu da yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen online hackathon’a 60 binin üzerinde başvuru gelmiş, birincilik ödülünü ise Almanya’dan kodlama öğrenmek isteyenlere özel online oyun geliştiren WunderBruders ekibi kazanmıştı. Bu sene ise oyun, verimlilik ve veri görüntüleme dallarından dilediğiniz proje ile katılabileceğiniz yarışmada IBM sponsorluğu ile yapılacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0