• Anasayfa
  • Sektörel
  • Google Android One Telefonları 50 Dolar’dan Yeniden Piyasaya Sürüyor

Google Android One Telefonları 50 Dolar’dan Yeniden Piyasaya Sürüyor

0
0
0
0
0
Google Android One Telefonları 50 Dolar’dan Yeniden Piyasaya Sürüyor
Google, belki de fazla abartılmış olan programı Android One dahilinde gelişmekte olan marketlere düşük fiyatlı telefon sunmak için yeniden programı devreye sokuyor.
Programın bekledikleri etkiyi yaratmadığını ve beklentilerini karşılayamadığını söyleyen şirketin Hindistan müdürü Rajan Anandan, cihazların fiyatının düşeceğini söyledi.

Cihaz fiyatları için üst limitin 100 Dolar olacağının altını çizen Anandan, ana hedeflerinin elbette Google’ın arama hacmini genişletmek ve büyük potansiyel barındıran bu pazarlardaki kullanıcıların ellerine birer Google cihaz ulaştırabilmek olduğunu dile getirdi ve Hindistan’daki fiyatlarının 30 Dolar ile 50 Dolar arasında olacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Android One cihazlar Micromaxi karbonn ve Spice Mobile gibi Hindistan’ın önde gelen operatorlerınden çıkmıştı ve 4 ya da 5 inç boyutlarında 5 megapiksel kameralı, Android’in güncel sürümüne sahip cihazlardı. Şimdi bu cihazları 50 Dolar’ın altında kimin üretmeye yanaşacağı ise merak konusu.

Google aynı zamanda bu bölgede çok büyük çaplı bir yatırım da düşünüyor; çünkü genel olarak tüm ürün ve hizmetleri en mükemmel hizmetini İngilizce’de verebiliyor; ancak yabancı dil konuşanlar, özellikle de Hindistan gibi Asya ülkeleri şu an için açık bir savaş alanı konumunda duruyor.

Bu konu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Rajan Anandan, 10 yıl içinde Hindistan’da bir milyar on-line kullanıcıları olacağını ve bu sayının da küresel internet ekonomisini farklı şekilde etkileyeceğini savunuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0