Google Artık Gördüğünü Tanıyacak!

1
0
0
0
0
Google Artık Gördüğünü Tanıyacak!
Satın alım operasyonları ile ünlü internet devi Google'ın son hedefi Fransız şirket Moodstock oldu. İnternet devinin satın aldığı şirket görsel tanıma uygulamalarına odaklanıyor.
İnternet devi Google'ın gözüne girmek zor ama gözünden kaçmak kolay değil. Yıl içinde birçok irili ufaklı şirketi satın alan internet devi son olarak Fransa merkezli bir startup şirketi bünyesine kattı. Moodstocks adlı firmanın Google’ı etkileyecek çalışmaları ise akıllı cihazlarda görsel olarak nesneleri tanımlayabilen uygulamaları oldu.

 Şirketin İlk Ürünü Ne Olacak?

Mali kısmı ve detayları açıklanmayan satın almadan sonra Moodstock mühendisleri ve araştırmacıları Google’ın Paris’teki ofisine taşınarak ilk ticari ürünlerini yayınlayacak. İlk yazılımın akıllı telefonlar için görsel tanımlama API’si olacağı belirtiliyor. Aşağıdaki videoda da görülebildiği gibi Moodstock’un geliştirdiği uygulamalar, akıllı telefonların kameraları kullanılarak ürünlerin tanımlanmasını sağlıyor.
 

 Google Servislerine Yeni Özellikler Gelebilir

Moodstock şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, ortaya çıkarılan nesne tanıma yazılımları çeşitli Google servisleri ile birlikte kullanılabilir. Daha önce yayınlanan Overlay adlı bir uygulama yukarıdaki videoda izlediğimiz türde bir tanımlama işlemini gerçekleştiriyordu. Buna benzer denemeler ilk kez Moodstock tarafından gerçekleştirilmemiş olsa da videodaki API’nin çalışma hızı oldukça yüksek. Ayrıca, Moodstock’un halka açık olarak paylaşılmamış başka çalışmaları da olabilir. Google’ın startup’ı satın alarak bu alanda elini güçlendirmek istediğini düşünebiliriz. Bakalım Moodstock’un Google servislerine entegre edeceği özellikler neler olacak? 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0