• Anasayfa
  • Sektörel
  • Google’dan Dünyaca Ünlü Teknoloji Sitesine Marka İhlali Nedeniyle Suçlama!

Google’dan Dünyaca Ünlü Teknoloji Sitesine Marka İhlali Nedeniyle Suçlama!

0
0
0
0
0
Google, yayın hayatına 2011 yılında başlayan 9to5Google adlı siteyi marka ihlali yaptıkları gerekçesiyle suçluyor.
Ağırlık olarak Google ve Google ürünleriyle ilgili haber paylaşımlarında bulunan, bizim de takipte kaldığımız siteler arasında yer alan 9to5Google’ın başı fena halde derde girmiş olabilir. Google, ticari marka ihlali sebebiyle 9to5Google sitesini suçlamış, üzerine bir de AdSense reklam ağından çıkarmış. Her ay Google AdSense üzerinden 6 haneli rakamlarda gelir elde ettiğini belirten 9to5Google, Google’ın kendilerine reklam için farklı seçenekleri değerlendirmesi konusunda tavsiyelerde bulunduğunu açıkladı.

AdSense reklamlarının kaldırılması üzerine Google’ın ilgili birimleriyle irtibata geçtikten sonra olaydan haberdar olduklarını belirten site yetkilileri, kendilerine gönderilen e-mailde bu kararı ticari marka yönetiminden sorumlu ekibin aldığını öğrenmiş.9to5Google’ın yaşadığı bu durumdan dolayı kendilerinin de üzüntü içinde olduklarını belirten Google’ın AdSense birimi, gönderdiği e-mailde “Alınan bu kararın sizi şok ettiğinin biz de farkındayız. Kararın sizin lehinize işlemesi açısından elimizden gelen her şeyi yaptığımızı bilmenizi isteriz” şeklinde iyi niyetlerini gösterdikleri cümleler kurmuşlar.

9to5Google, Google’a gerekli girişimlerde bulunacağını belirtmiş olsa da olası bir isim değişikliğine gitmeleri halinde kullanıcılarından şimdiden isim tavsiyeleri almaya başlamış. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0