Google'ı Hackleyene 2.7 Milyon Dolar

1
0
0
0
0
Google'ı Hackleyene 2.7 Milyon Dolar
Google, bu sene 4. Düzenlenecek olan artık gelenekselleşmiş olan hack yarışmasını duyurdu. Pwnium 4 adı verilen bu etkinlikte Google, bu sene yarışmaya katılacaklar için toplam 2,7 milyon dolar ödül koyuyor.
Google, bu sene 4. Düzenlenecek olan artık gelenekselleşmiş olan hack yarışmasını duyurdu. Pwnium 4 adı verilen bu etkinlikte Google, bu sene yarışmaya katılacaklar için toplam 2,7 milyon dolar ödül koyuyor. Google’ın belirlediği ödül miktarı ise her sene matematiksel bir anlama gelecek şekilde belirleniyor. Bu seneki ödül e(Euler) sayısı olacak şekilde belirlenmiş (2,71828 milyon dolar) Geçen yıl pi sayısı baz alınarak ödül belirlenmişti.

Kategorilere göre ödül miktarının değiştiği yarışmada, en büyük ödül, Chrome OS’i hackleyebilene ait olacak ki 6 sıfırlı bir meblağ olacağı açıklandı. Bu seneki katılımcılara, önceki yıllardan farklı olarak ARM tabanlı Chromebook veya Acer C720 Chromebook seçeneklerinden dilediklerini seçme imkanı sunuluyor. Önceki yarışmalarda bütün kullanıcılara sadece Intel tabanlı Chrome OS cihazlar verilmişti.

Etkinliğe katılmak isteyen yarışmacıların ise 10 Mart 2014 tarihinde Türkiye saati ile 17:00’a kadar [email protected] adresine e-posta yolu ile başvurmaları gerekiyor.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0