Google'ın Kampüs Projesi Microsoft Sayesinde Gerçek Olacak!

0
0
0
0
0
İnternet devi Google ile Microsoft tarafından satın alınan iş ağı Linkedin arasındaki arsa pazarlığı sonuç verdi. Anlaşma sayesinde Google'ın fütüristik kampüs projesi de gerçek olacak.
İnternet devi Google ile Microsoft tarafından satın alınan profesyonel iş ağı Linkedin arasındaki arazi pazarlığı anlaşma ile sonuçlandı. Google’ın bir süredir hayalini kurduğu fütüristik kampus projesi de bu anlaşma sonucunda hayata geçirilebilecek. Silicon Valley Business Journal’ın haberine göre her iki şirket birbirinin farklı bölgelerdeki arazilerini satın alacak.

 Kim Kimden Ne Alacak?

Verilen bilgilere göre, Linkedin 331 milyon dolar karşılığında Google’ın Mountain View’daki toplam büyüklüğü 42 bin 735 metre kareyi bulan 2 arazisini satın alacak. Google ise Linkedin’in Mountain North Bayshore bölgesindeki 34 bin metre karelik arazisini satın alacak. Google’ın ödeyeceği rakam ise 215 milyon dolar olacak. Anlaşma kapsamında bu iki büyük arazi dışında bazı ek binaların ve arsalarında devri söz konusu.

 Google'ın Kampüs Projesi Hayata Geçiyor

Yapılan değerlendirmelere göre anlaşmadan her iki şirket de istediğini aldı. Linkedin bu anlaşmayla Sunnyvale’daki arazilerine  daha yakın arazilere sahip oldu, Google ise bir süredir hayalini kurduğu fütüristik kampüsünü inşa etme şansına kavuştu. Daha önce yeni kampüs projesini resmi blogundan duyuran Google, doğa ile iç içe, ağaçlar, kafeler, bisiklet yolları içeren ve istendiğinde kolayca taşınabilen özel malzemelerden inşaa edilmiş binalar bulunan bir şehir oluşturmayı planlıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0