Google'ın Kod Yazmaya Alıştıran Kampı: Google Code-in!

0
0
0
0
0
Google, seçilmiş öğrencileri götüreceği bir kamp ile birlikte bu öğrencilere kod yazmanın inceliklerini öğretmeyi ve onları geleceğin en iyi kod yazıcılarından birisine dönüştürmeyi hedefliyor.
Son dönemlerde bilgisayarların gelişmesiyle birlikte bu cihazlara neyi yapması ve neyi yapmaması gerektiğini bir anlamda söyleyen kodların yazıcılığı, çok popüler bir meslek haline geldi. Dünya üzerinde kod yazılımcılarının sayısı günden güne artarken kod yazılımı konusunda oldukça deneyimli olan şirketlerden birisi, Google, sektörde bulunan en iyi kod yazıcılarını eğiterek onları diğerlerinin arasından yükseltmeyi hedefliyor. Bu amaçla 6 senedir düzenlenen Google Code-in kampı, bu sene de başvuruları kabul etmeye başladı.

Geçtiğimiz 5 sene içerisinde 87 ülkeden toplamda 2200 öğrenciyi kampa dahil etmiş olan Google, kampta verdiği kod yazma eğitiminin yanı sıra bu öğrencileri zorlu kod testlerine de sokuyor. Bu testlerdeki performanslarına, kamp içi davranışlarına ve diğer tüm kriterlere göre değerlendirilen öğrenciler beğenildikleri takdirde Google gibi büyük bir şirketten destek alabiliyorlar. Sadece üniversite öncesi dönemindeki öğrencilerin kabul edildiği bu kamp (13-17 yaş aralığındaki çocuklar için geçerli) 7 hafta sürüyor.Kampta geçirdikleri süre dahilinde 14 adet open-source kuruluşundan gelen görevleri yerine getiren öğrenciler, yaptıkları çalışmalar dahilinde kampta bulunan eğitmenlerden de yardım alabiliyorlar.

Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0